350-450 TL Mekanik Klavye Önerisi

Sabırlı

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyuncu mekanik klavye almak istiyorum. Görsellik olarak pek bir şey aramıyorum fakat rahatlık olarak bilek desteği olabilir. Birde hangi switchli mekanik klavye almayalım? Bütçe 350-450 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
En fazla ses çıkartan blue switchtir. Ki en iyi switch bana göre de odur. Blue switchli mekanik RGB bilek destekli klavyelerden fiyat performans olarak en iyileri Everest Hydra R6 RGB 330TL(Bilek desteği mıknatıslı) ve Motospeed CK108 360TL(Sipariş verdim)'dir bana göre. İkisinden birisini seçebilirsin bütçene tam uygun hatta 360 330TL civarı.

CK108; RGB aydınlatmaları çok iyi, tuşların aralıkları güzel ve çok fazla modu var. Yazılımı da var. Belleği var, oyun profilleri oluşturup kaydedebiliyorsun sadece istediğin ışıkları yakma vb. özellikleri mevcut. Fakat bilek desteğinin yapıldığı madde pek de kaliteli değilmiş.

Hydra R6; Oyun profilleri oluşturup kaydedebiliyor muyduk bilmiyorum fakat galiba bu özellik onda yok. Bilek desteği çok iyi mıknatıslı ve mıknatısı çok sağlam asla sallayınca düşmüyor.
Artı olarak Hydra R6'da sistem sesini klavyeden kısıp açabiliyorsun. Ve CK108'deki gibi FN tuşuna basarak değil, yukarıda kendi bir fonksiyon tuşu var oradan modlarını değiştirebiliyorsun.

Eğer Amazon'dan alacaksan daha iyilerini de alabilirsin bu fiyat aralığında. Razer, Corsair gibi markaların klavyelerini bu fiyat aralığında bulabilirsin fakat kargoları sıkıntı oluyor. Geç geliyor. Türkiye'den almanı tercih ederim.

En fazla ses çıkartan blue switchtir. Ki en iyi switch bana göre de odur. Blue switchli mekanik rgb bilek destekli klavyelerden fiyat performans olarak en iyileri Everest Hydra R6 RGB 330TL(Bilek desteği mıknatıslı) ve Motospeed CK108 360TL(Sipariş verdim)'dir bana göre.İkisinden birisini seçebilirsin bütçene tam uygun hatta 360 330TL civarı.

Eğer Amazon'dan alacaksan daha iyilerini de alabilirsin bu fiyat aralığında.Razer,Corsair gibi markaların klavyelerini bu fiyat aralığında bulabilirsin fakat kargoları sıkıntı oluyor geç geliyor Türkiye'den almanı tercih ederim.

Rampage Hdyra 6 görsellik olarak güzel. Ben de beğendim fakat oldukça fazla olumsuz yorum var. Motospeed'e gelirsek ben pek beğenmedim. Amazon üzerinden hiç alışveriş yapmadım.

En fazla ses çıkartan blue switchtir. Ki en iyi switch bana göre de odur. Blue switchli mekanik rgb bilek destekli klavyelerden fiyat performans olarak en iyileri Everest Hydra R6 RGB(Bilek desteği mıknatıslı) ve Motospeed CK108(Sipariş verdim)'dir bana göre.İkisinden birisini seçebilirsin bütçene tam uygun hatta 360 330TL civarı.

Eğer Amazon'dan alacaksan daha iyilerini de alabilirsin bu fiyat aralığında.Razer,Corsair gibi markaların klavyelerini bu fiyat aralığında bulabilirsin fakat kargoları sıkıntı oluyor geç geliyor Türkiye'den almanı tercih ederim.
Ya sen ciddi misin Everest nedir? Hadi ucuz olsa neyse de 300 lira mı verilir?

İnternete mekanik klavye switchleri diye arayıp özelliklerine bakarsan sana en uygun olanını seçebilirsin.

Cooler Master Masterkeys Pro S (İndirimde bulabilirsen L modeli de olabilir), Logitech G810, G710+ bakabilirsin.

merhabalar rampage hdyra 6 görsellik olarak güzel bende beğendim fakat oldukça fazla olumsuz yorum var. Motospeed'e gelirsek ben pek beğenmedim. Amazon üzerinden hiç alışveriş yapmadım.
Hydra R6'nın görselliği gayet güzel evet. Olumsuz yorumlar çoğu şeyde var takmayın. İncelemelerini Youtube'dan izleyin iki klavyenin de. Bir karar verirsiniz. CK108'in görünüşünü sevmediyseniz CK88 diye bir modeli de var ona da bakabilirsiniz aralarında 20TL'lik fark var.
Motospeed'in çok modu var ve belleğe profil kaydetme özelliklerini çok sevdiğim için ikisi arasında kalıp siparişi verdim CK108 aldım.( Daha gelmedi kargoda. )

Ya sen ciddi misin Everest nedir? Hadi ucuz olsa neyse de 300 lira mı verilir?

İnternete mekanik klavye switchleri diye arayıp özelliklerine bakarsan sana en uygun olanını seçebilirsin.

Cooler Master Masterkeys Pro S (İndirimde bulabilirsen L modeli de olabilir), Logitech G810, G710+ bakabilirsin.
Tartışılır o konu. Kime göre neye göre? Konudan sapmayalım. Boş yapmayalım tavsiye yapalım arkadaşa istersen?

Hydra R6'nın görselliği gayet güzel evet. Olumsuz yorumlar çoğu şeyde var takmayın. İncelemelerini Youtube'dan izleyin iki klavyenin de. Bir karar verirsiniz. CK108'in görünüşünü sevmediyseniz CK88 diye bir modeli de var ona da bakabilirsiniz aralarında 20TL'lik fark var.
Motospeed'in çok modu var ve belleğe profil kaydetme özelliklerini çok sevdiğim için ikisi arasında kalıp siparişi verdim CK108 aldım.( Daha gelmedi kargoda. )

Tartışılır o konu. Kime göre neye göre? Konudan sapmayalım. Boş yapmayalım tavsiye yapalım arkadaşa istersen?
Sen bana gelmiş şimdi Everest'i mi savunuyorsun? Malzeme kalitesi hakkında bir bilgin var mı? Hadi bozuldu diyelim teknik servis ne alemde? Fanboyluğu bırakıp gel öyle konuşalım bu konuyu. Boş yapan sensin.

Olumsuz yorumlar çoğu şeyde var takmayın diyor bir de. Olumsuz yorum boşu boşuna mı var demek ki sıkıntılı. Milletin parasını boşa harcatma git az ötede fanboyluğunu yap.

300 lira da değil 1 lira bile verilmez, Everest gibi bir markaya. Nedeni kullandığı switchleri ve malzeme kalitesi. Ne kadar narin kullansanız da elinde sonunda kendi kendine bozuluyor. Aynı şeyler Motospeed CK108 için de geçerli. Sözde metal kasası sizi cezbetmesin. O gibi kalitesiz markaların switchi Cherry Mx'in kopyasıdır. Hissiyat farkı da var.

En iyi klavye switchi mavi switchtir dersek yine yanlış olur. Mavi switch çok gürültülüdür. Bu sorun olmasa bile oyun için uygun değildir. Genelde mavi switch yazı yazmakta gerçekten çok başarılıdır. Ancak oyun için değil.

Oyun için genelde, kırmızı ve kahverengi renkli switchler tercih edilir. @Alp Çiçek arkadaşımıza kesinlikle katılıyorum. Everest, Frisby ve Motospeed gibi markalardan uzak durulmalıdır.

Tavsiyem Cherry Mx switchlere sahip. Kırmızı switchli HypreX Alloy FPS.

Kıngston Hyper X Alloy Fps Gaming Mek.klavye Red Hx-kb1rd1-uk/a2 - n11.com

Son düzenleme:
@Mr.Acar hocam hızır gibi yetiştin vallahi. :)

Hadi 10 lira 20 lira neyse de 360 lira vermek nedir?
2 sene 27 liralık Everest kulaklık kullandım ve 2 sene yetti. Bozulduğunda da üzülmedim 27 lira çünkü. 300 liralık klavyenin 2 ayda bozulduğunu tahmin etsenize.

Ek olarak HyperX Alloy FPS'yi unutmuşum. Seçenekler arasına eklenebilir. Everest'i o kadar çok istiyorsanız idareten ucuz bir şey alın. Bozulduğunda üzülmezsiniz.

Logitech G410 kullanıyorum ve çok rahatım. Mekanik, RGB led, bilek ve ARX desteği mevcut. Ben 400 TL ye almıştım çok memnunum. Senin için bir sorun olur mu bilmiyorum ama numpad yok. Switch olarak kahverengi switch var. Ben bir bak derim fakat fiyatını hak ediyormu onu yorumlamak sana kalmış.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı