350 TL HDD vs 500 TL SSD

Bütçe
350( gerek duyarsam 500)
Evet, gerçekten kararsız kaldım. Yaklaşık 350 TL gibi bir bütçem var. HDD alırsam büyük ihtimalle 1 TB P300 alacağım. SSD almak istersem üstüne 150 TL daha koyup 500 GB burst alacağım.

HDD gelecekteki oyunlarda sıkıntı çıkarır mı sorunsalı da var bir de. İkincil birim olarak kullanacağım için hıza pek ihtiyacım da yok. Yani seçeneklerim;

A) 1 TB geleceği belirsiz 350 TL gibi bir fiyatı olan HDD.

B) 500 GB, gelecek vaat eden 500 TL ücreti olan SSD.

Yani aslında en büyük sorun HDD'nin gelecekte sorun çıkarıp çıkarmayacagi. Emin olsam bu konuyu açma gereği duymazdim bile ama işte kahin değilim, maalesef. Siz de değilsiniz, bunu biliyorum ama akıl akıldan üstündür diye bir laf vardır.

SSD alın arkadaşım HDD kullanıyor PC'yi açana kadar ben PC'yi açıp 1 el atıyorum desem abartmam. Ve çok drop yiyor oyunlarda 500 GB SSD yeter mi orası size kalmış.

Evet, gerçekten kararsız kaldım. Yaklaşık 350 TL gibi bir bütçem var. HDD alırsam büyük ihtimalle 1 TB P300 alacağım. SSD almak istersem üstüne 150 TL daha koyup 500 GB burst alacağım.

HDD gelecekteki oyunlarda sıkıntı çıkarır mı sorunsalı da var bir de. İkincil birim olarak kullanacağım için hıza pek ihtiyacım da yok. Yani seçeneklerim;

A) 1 TB geleceği belirsiz 350 TL gibi bir fiyatı olan HDD.

B) 500 GB, gelecek vaat eden 500 TL ücreti olan SSD.

Yani aslında en büyük sorun HDD'nin gelecekte sorun çıkarıp çıkarmayacagi. Emin olsam bu konuyu açma gereği duymazdim bile ama işte kahin değilim, maalesef. Siz de değilsiniz, bunu biliyorum ama akıl akıldan üstündür diye bir laf vardır.

HDD ömrü artık doldu, SSD her zaman en iyisidir. Bazı drop sorunları HDD kaynaklı olabiliyor.

WD 1 TB HDD 7200 RPM kullanıyorum 7 yıllık kaç defa format çektim. Hiçbir sıkıntısı yok 400-500 GB dosyalar yazıldı üstüne kaç yıldır hiçbir sıkıntısı yok. Ayrıca WD software ve diğer testlerde HDD sağlığım çok iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı