350 TL Kasa Tavsiyesi

Closery

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Front-end Developer
Merhabalar,
Kuzenime bir sistem toplamaktayım ve sistemin detaylarını aşağıdaki resimde görebilirsiniz;
Screenshot_31.png

350₺ gibi ortalama bir bütçemiz var kasa için.

Kasadan genel beklentilerim şunlar;
Sistemin bulunacağı oda maalesef pek havadar bir oda değil o yüzden kasanın iyi havalandırılan yani bol fan opsiyonlu, geniş ve düzgün kablolama imkanları olan bir kasa olması gerekiyor e tabii birde birazda düzgün gözüksün isterim.
Bir süre farklı sitelerden kasaları inceledim ama hiç biri tam içime sinmedi o yüzden tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Topladığın sistem bencede pahalı. 4350 TL üstüne 350 TL kasa alacan. O paralara içinde GTX 1660 Tİ olan sistemler var.
Mesela şu sistem nasıl? Hİç yoktan RGB kasa 650 W PSU alırsın ayrıca i5 9400F ve 1660 Tİ ile daha iyi bir performans alırsın.

Her ne kadar kasa tavsiyesi beklesem de sistem tavsiyeleriniz için teşekkürler fakat her sistemin tek ana odağı oyun oynamak olmayabilir.
Topladığın sistem bencede pahalı. 4350 TL üstüne 350 TL kasa alacan. O paralara içinde GTX 1660 Tİ olan sistemler var.
Mesela şu sistem nasıl? Hİç yoktan RGB kasa 650 W PSU alırsın ayrıca i5 9400F ve 1660 Tİ ile daha iyi bir performans alırsın.
Mesela biz sistemimizde en az 16 GB ram istiyoruz ve 9400F ile 2600 neredeyse aynı işlemciler ama 2600'ün OC imkanı var.

Bu sistemin rx590 nitro+ lısı itopyada var ve fiyatı 4299 TL kasa da dahil istersen ekran kartını rx 580 yaparsan yaklaşık 4040 TL yapıyor kasa da dahil boşuna oradan toplama bence buradan almak daha mantıklı sistemin linki DADG2/R5 2600/Sapphire RX590 Nitro Plus/16GB DDR4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA
Bu sistemi de kendi isteklerimize göre değiştirdiğimizde sonuç 4.970 ₺ ulaştı.
8 gb olan rami 16 yaptım, anakartı biraz yükselttim (50₺ fark etti), HDD ve SSD'yi çıkarıp 500GB M2 SSD koydum.

Phanteks P300 modelini ya da Dark N10 modellerinden birini öneririm.
Teşekkürler hocam şuanda Dark N10 ile Cooler Master MasterBox Lite 5 arasındayım. Phanteks P300'de baya hoş bir kasaymış ama 440₺den aşağı bulamadım. Bir yerde 390'a var ama onlarda 10 Temmuzdan önce gönderemeyeceklerini söylüyorlar.

Bu kasaya göz atabilirsin. Yan paneli akrilik ancak herhangi bir problem olmaz.
Beklemek istemezseniz:

Her ne kadar kasa tavsiyesi beklesem de sistem tavsiyeleriniz için teşekkürler fakat her sistemin tek ana odağı oyun oynamak olmayabilir.

Mesela biz sistemimizde en az 16 GB ram istiyoruz ve 9400F ile 2600 neredeyse aynı işlemciler ama 2600'ün OC imkanı var.

Bu sistemi de kendi isteklerimize göre değiştirdiğimizde sonuç 4.970 ₺ ulaştı.
8 gb olan rami 16 yaptım, anakartı biraz yükselttim (50₺ fark etti), HDD ve SSD'yi çıkarıp 500GB M2 SSD koydum.

Teşekkürler hocam şuanda Dark N10 ile Cooler Master MasterBox Lite 5 arasındayım. Phanteks P300'de baya hoş bir kasaymış ama 440₺den aşağı bulamadım. Bir yerde 390'a var ama onlarda 10 Temmuzdan önce gönderemeyeceklerini söylüyorlar.
Yalnız zaten 16gb ram var benim paylaştığım sistemde sen muhtemelen 24gb yapmışsındır 2×8gb olarak 16gb ram var

Yalnız zaten 16gb ram var benim paylaştığım sistemde sen muhtemelen 24gb yapmışsındır 2×8gb olarak 16gb ram var
Hocam tekrar kontrol ettim;
Screenshot_33.png

Başlıkta 16 GB yazmasına rağmen seçenekler kısmında 3000mhz 8GB bir single ram seçili. Sanırım site ayarlarken bir yanlışlık yapmış.

Hocam tekrar kontrol ettim;Eki Görüntüle 403279

Başlıkta 16 GB yazmasına rağmen seçenekler kısmında 3000mhz 8GB bir single ram seçili. Sanırım site ayarlarken bir yanlışlık yapmış.
Hocam dikkat ederseniz orada adet seçme yeri var ram in hemen altında orada 2 yazıyor yani 2 tane 8gb 3000mhz ram var sistemde onu 1e düşürün fiyatın azaldığını göreceksin tekrar 2 yaptığında fiyat yine 4299 TL olacak . Yanlışınız var yani hocam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı