350 TL kasa tavsiyesi

ClaudioCaniggia

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elimde olan bilgisayarın kasasını beğenmediğim ve iyi soğutamadığı için değiştirmek istiyorum.

Sistemim şu şekilde;

• İşlemci Intel Core i5-6500 Skylake
  • Anakart Asus B150M Pro Gaming DDR4
  • RAM Kingston HyperX Fury 8GB
  • Ekran Kartı Msi r9 390 Gaming 8g
  • Güç Kaynağı Zalman ZM700-LX 700W 120mm

Değiştirmek istediğim kasa: Deep Cool Dukase Atx

Arkadaşlar 300-350 TL arası bütçem var. Soğutması iyi ve görünüşü güzel kasa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Aerocool DS 200 Ses Yalıtımlı USB 3.0 Siyah ATX Kasa (AE-DS200)

Gerçi Dukase iyi soğutması olan bir kasa. Sorun soğutucuda macunda olmasın sakın.

valla pc işlerinden pek anlamıyorum ama örnek veriyorum bf4 oynarken pc alev alma noktasına geliyor ve kasaya nerdeyse dokunamıyorsun sıcaktan.

Kasada 1 fan var o da arkada bulunuyor belki de bu yüzden soğutması kötü olabilir siz daha iyi bilirsiniz. Fan alıp takmak yerine daha iyi bir kasa almak iyi bir fikir gibi geldi bana.

Zalman z11 neo görünüş ve yorumlara bakarak kafama yattı diyebilirim bu konuda.

1 tane fan yetmez tabiki ön tarafa içeri, üste dışarı hava üfleyecek en az birer adet fan takman lazım. Yeni kasa almak yerine önce elindeki kasaya adeti 25-30 TL'lik en az 2 tane 120mm fan tak. Baktın sonuç hala tatmin etmiyor. O zaman Z11 Neo alırsın. Elindeki mevcut kasanın fanlarını söker yeni alacağın Z11 Neo'nun boş kalan yuvalarına takarsın.

Zalman Z12 Plus der geçerim alalı 3 gün oldu 3 fanla birlikte geliyor kasa ben ek olarak bir tane fan aldım sadece kasayı açtığımda serinlik geliyor yemin ederim yüzüme doğru :D tek kötü yanı var tabi bazılarında fan kontrolcüsü çalışmayabiliyor pekte sorun değil he dersen ki illa çalışsın ben o kadar para verdim götürürsün geri yenisini veriyorlar kasanın :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı