350 TL'ye Fingertip Grip Mouse Önerisi

LııJyux

Hectopat
350 TL bütçem var. Şu an G300s kullanıyorum ve bazı problemlerim var bu yüzden değiştirmek istiyorum. Tutuş şeklim fingertip grip ve el ölçüm 18 cm. Fareyi hem koldan hemde bilekten oynarım. Neredeyse her oyun türünü çok oynarım. Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenize göre önerim razer elite.
N11'de 360 tl ama bkm express ile ödemede 11 tl indirim var.
350 TL alınabilir hatta daha iyi indirim kuponu ile daha ucuza da gelebilir. Elinede tam uyacağını düşünüyorum.

Peki sizce g502 nasıl bir seçim olur? Ya da rival serisi bir mouse?
O bütçeye Rival 310 alabilirsin. Çok kaliteli bir mouse, tek sıkıntısı, kauçuk malzemenin sökülme ihtimali. G402 sorunlu bir mouse'tu. G502'de çözmüşlerse alabilirsin ama fingertip grip için olur mu bilmem. Razer Deathadder Elite, Zowie FK2 önerebilirim.

Eğer moba tarzı oynuyorsan g502 güzel ama fps oynuyorsan csgo, pubg gibi g502 alma derim.
Ağır bir fare. Kötü bir fare mi asla değil ama fps için asla tercih edilmeyecek bir fare.

Bana da tam tersi ağır olması iyi geliyor mesela FPS için. Ani hareketlerde fazla kaçmıyor anında istediğin yerde durabiliyorsun.
Bu arada G502 iyidir ve Logitech garanti konusunda bir numaradır diyebilirim. En ufak sıkıntıda bile(Tekerleğin boya atması) eskisini almadan yenisini yollayan bir firmadır kendileri.

Bana da tam tersi ağır olması iyi geliyor mesela FPS için. Ani hareketlerde fazla kaçmıyor anında istediğin yerde durabiliyorsun.
Bu arada G502 iyidir ve Logitech garanti konusunda bir numaradır diyebilirim. En ufak sıkıntıda bile(Tekerleğin boya atması) eskisini almadan yenisini yollayan bir firmadır kendileri.

Logitech garanti konusunda bir diyeceğim yok ama g502 fps oyunlarda en iyi 50 fare arasına giremez. Kablo dışı fare ağırlığı 120 gram kablo ile ağırlığı 160 gramı geçmektedir. Ağır fare elimden kaçmıyor konusu tamamen yanlıştır. Bugün profesyoneller genelde 80-90 gram fareler ile oynamaktadır. 400 dpi ve düşük bir sensitivity ile oyun oynanalacağı varsayılırsa bu kadar ağırlık dezavantajdır. Fps oyunlarda bu farelerin sensöründen en iyi şekilde faydalanmak için düşük DPI ile oynanır. Ani hareket ve manevralarda sorun yaratır. Rocket Jump Ninja'yı bilen bilir. Sadece fare üzerinde inceleme yapan bir kanal. 502 ilk 40'ta bile yok.

Top 40 - Rocket Jump Ninja

Hatta profesyonel CS Go oynayan oyuncuların hiçbiri g502 kullanmaz. Çok tuş isteyen oyunlar için süper ama fps oyunlar için kesinlikle üstüne para verseler de alınmaması gereken bir faredir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı