3500-4000 TL Arası Grafik Tasarım İçin Sistem Tavsiyesi

Alijeen

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Selamlar arkadaşlar, bir arkadaşım sistem toplamak konusunda benden yardım istedi ancak toplamak istediği sistemi ağırlıklı olarak grafik tasarım ve grafik tablet ile çizim yaparak kullanacak. Ancak oyunda oynayacak bu yüzden ekran kartı grafikerlere özel olan modellerden istemiyor. Ben daha çok oyun sistemleriyle ilgilendiğim için yanlış bilgi vermek istemedim. Eğer içinizde bu işle uğraşan ya da fikri olan varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Sistemi Intel - Nvidia toplamak istiyoruz. Bütçe monitör dahil 3500-4000 lira arasında şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kilit bileşenlerden şunları tavsiye ederim. Sen de monitör, optik sürücü, klavye-mouse gibi bileşenleri üzerine eklersin.

Core i7 4790 Soket 1150 3.6GHz 8MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

Z97 PC Mate Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart - Vatan Bilgisayar

16GB (2x8GB) HyperX Beast DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram - Vatan Bilgisayar

MSI GTX980 GAMING GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Thermaltake V3 600W Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar

Bunları aldıktan sonra diğer bileşenler için 1000 TL'ye yakın bir bütçe kalıyor. Ekran kartı da stokta yok şu anda. GTX970'ler kapış kapış gidiyor stoklara girdiği anda. MSI denk getiremezseniz diğer markalardan da seçebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı