4000 TL Grafik Tasarım İçin Sistem Tavsiyesi

Şimdi dostum şöyle, ben daha üniversiteye hazırlanıyorum. Grafik tasarım hedefim, orda da dediğin gibi hem photoshop vs hem de after effects vs kullanmayı, elimden geldiğince biseyler üretmeyi istiyorum. Tabi bir de yıllardır oynayamadığım oyunların acısını çıkarmam gerek. Bunun içinde 4 ay çalışıp para kazanmam gerekiyor. Artık bir şekilde yolunu bulacağız. Sizden ricam istediğim bu özelliklere uygun 5000tl lik bi sistem çıkarmanız. Ama içine her şeyi dahil edin. Klavyesinden ekranına. En önemlisi de grafik tablet. Bu bütçeden bir kuruş yukarı çıkamam çünkü ben hayatımda hiç çalışmadım, ilk tecrübem olacak. Eğer çalışmazsam bu sitenin aylık önerilerinde 3000lik bi sistem alicam mecbur. Şu YENİ TÜRKİYE de dolar 3 sularında hep. Yapacak bişey yok. Şimdiden sağolun yardımlarınız için.

Kardeşim, forumun üstadları sana iyi bir ekran yazmak şartıyla ( hatta mümkünse qhd ips, dellin sRGV ve Adobe rgb uyum oranı oldukça iyi olan ekranları var) verebilecekleri en iyi sistem önerisini versin.

Şu durumda Önemli olan oyun konusunda seni tatmin edebilecek bir sistem çıkarabilmek çünkü giriş seviyesi arter effect de dahil olmak üzere çok önemli sistem gereksinim duymazsın gtx kodlu herhangi bir ekran kartı ara sıra alacağın renderları kurtarır. Photoshop falan gt640 la dahi rahat kullanılıyor. Birebir test ettim gt640 la Photoshop'u gayet rahat biçimde kullandım ( 300 dpi 50x70 cm işlerde). Hatta şöyle söyleyeyim hd4000 le biraz ıkına sıkınada olsa işini görebiliyorsun.(son lafım aftır effect için geçerli değil)

RAM konusunda 8 e kadar düşebilirsin için rahat olsun yeterki telafi etmek için ssd harddiskin olsun.

Kısaca ne olursa olsun tasarım için en az 1000 tl ekrana ayır gerisi Cidden sıkıntı değil. Ama yaptığın bir işin baskıdan çıkınca olmasından gerekeden daha .Mavi yada daha kırmızı ağırlıklı olduğunu görmek büyük üzüntü yaratıyor hatta geri dönüşü olmuyor ( düşünsene 5000 adet dergi bastırdığını) 1000 tl altı ekranların çoğunda Cidde'n çok kötü paneller kullanılıyor.

Oyun konusunda hiç bir şey söyleyemem bilmiyorum kaç yıl oldu acaba oyun oynamayalı. Anca tabletten word of tanks Oyüzden zaten sistem toplama işini forum üstadlarına bırakıyorum.

Çizim için tabletlere gelince, 500 ila 1000 lira arasında para ayırıp piyasada artık sıfırı bulunmayan iyi bir modelin temiz ikinci elini almaya bakmak lazım. Gereksiz olabilecek bir not düşeceğim ama iPad Pro çizim konusunda Cidden çok iyi içtenlikle söylüyorum. Belki yeni çıkan ufak modeli gsm şirketlerinde taksite düşebilir. Biraz bekle ☺️☺️☺️☺️

Kardeşim birde kayıt dışı bir bilgi düşüyorum. Yemek stilistliği yükselişte bir alan, Hakkı'nda biraz araştırma yapmanı öneririm . Genel olarak atmosfer ve kurgu tasarımı, fotoğraf bilgisi, retouchlar ve CollorCollection için Photoshop bilgisi gerektiren bir iş

Kardeşim vaktin var nasılsa, hiç bir şey olmadı ben hafta sonu o parayla kendime tasarım amaçlı bilgisayar topluyormuş gibi toplarım fark olarak iyi bir ekran kartı konumlandırırız. Sonra zaten site büyükleri eleştirirler sistemi . En doğru yolu buluruz. Sen monitör için bütçeden sağlam bir pay ayırmak istermisin onu söyle. Benim mantığımda ram, harddisk gibi sonradan küçük paralarla yükseltebileceğin parçaları başta minimal tutup, cpu ,ekran kartı, ekran gibi tek seferde ödenmesi gerken parçaları ilk bütçeyle çözümlemek olur.

Düşünürsen konuşalım. 05309618150
İşlemci : i7 6700K
Soğutucu: XIGMATEK DARK KNIGHT II INTEL İşlemci soğutucu
Anakart: Asus Maximus VIII Ranger İntel Z170
Ekran Kartı : Zotac Gtx 970 AMP Edition
Ram Corsair 16GB Ram (2x8Gb) Dominator Platinium DDR4 2400 Mhz CL 10 Dual Kit
SSD: OCZ 240 GB SSD
Power: CoolMaster 600W
Kasa : Zalman Z3 Plus

Sistem yaklaşık 2 3 aylık bir sistemdir. Ekran kartı şu anda 2 adet takılı SLI yapıldı. 1 tanesi geçen ay 1 tanesi 1 hafta oldu alalı.

Kardeşim vaktin var nasılsa, hiç bir şey olmadı ben hafta sonu o parayla kendime tasarım amaçlı bilgisayar topluyormuş gibi toplarım fark olarak iyi bir ekran kartı konumlandırırız. Sonra zaten site büyükleri eleştirirler sistemi . En doğru yolu buluruz. Sen monitör için bütçeden sağlam bir pay ayırmak istermisin onu söyle. Benim mantığımda ram, harddisk gibi sonradan küçük paralarla yükseltebileceğin parçaları başta minimal tutup, cpu ,ekran kartı, ekran gibi tek seferde ödenmesi gerken parçaları ilk bütçeyle çözümlemek olur.
Ekrana 750TL verebilirim kasayı da 3500 civarı toplayabilirsem süper olur. Dolar kuru arttı gene, ayrıca Vatan gibi yerler çok pahalı. teknobiyotik gibi dandik siteler çok ucuz. GTX970 karta 1100TL vermek varken 1450TL vermek çok koyuyor.
Yapacak bir şey yok ama 3-4 ay sonra mecbur dizicem. Bu arada ben Xbox One kazandım. Onu satıp sisteme ekleyebilirim ama yapmak istemiyorum. Ben onu kazandımo benim hakkım, PS4 ile takas etmeyi düşünüyorum sıfır. Çünkü Xbox One oyunları zaten PC'de oynanabiliyor. Pc bütçem Monitör+kasa 4000-4250-4500 max zorlarım. Yanına 100-150 sağlam bi fare alırım FPS için yüksek DPI'lı, bide normal ışıklı bi klavye alır 7-8 yıl rahatıma bakarım konsolla birlikte.
Özetle 750 monitör+3500 kasa (kasanın en değerli parçalarını garantirili sağlam sitelerden alıp ssd, ram gibi küçük parçaları teknobiyotik sinerji gibi sitelerden almayı planlıyorum)

Düşünürsen konuşalım. 05309618150
İşlemci : i7 6700K
Soğutucu: XIGMATEK DARK KNIGHT II INTEL İşlemci soğutucu
Anakart: Asus Maximus VIII Ranger İntel Z170
Ekran Kartı : Zotac Gtx 970 AMP Edition
Ram Corsair 16GB Ram (2x8Gb) Dominator Platinium DDR4 2400 Mhz CL 10 Dual Kit
SSD: OCZ 240 GB SSD
Power: CoolMaster 600W
Kasa : Zalman Z3 Plus

Sistem yaklaşık 2 3 aylık bir sistemdir. Ekran kartı şu anda 2 adet takılı SLI yapıldı. 1 tanesi geçen ay 1 tanesi 1 hafta oldu alalı.
Fiyat belirtirsen sevinirim, malum bütçe sınırlı :/

yazdığın rakkama vereceğim dostum.
o yüzden yazdım sana whatsaptan yaz konuşalım.
05309618150

Gidip vatandan yada başka biryerden sıfır paralarını harcama nakite ihtiyacım var bare ihtiyacı olan birine gitsin 2 tarafta mutlu olsun :) Monitörde var klavye de var Mouse de var bu arada ama bütçeni aşar

Monitör Samsung 28 inch 1 Ms 4k Ultra Hd
Klavye Logitech g103
Mouse Logitech g300s
Kulaklık Logitech g430

yazdığın rakkama vereceğim dostum.
o yüzden yazdım sana whatsaptan yaz konuşalım.
05309618150

Gidip vatandan yada başka biryerden sıfır paralarını harcama nakite ihtiyacım var bare ihtiyacı olan birine gitsin 2 tarafta mutlu olsun :) Monitörde var klavye de var Mouse de var bu arada ama bütçeni aşar

Monitör Samsung 28 inch 1 Ms 4k Ultra Hd
Klavye Logitech g103
Mouse Logitech g300s
Kulaklık Logitech g430
Anladım dostum ama sıfır almayı planlıyorum, evdeki en küçük şeyi bile Letgo'ya koyup satarak para biriktiriyorum :/

zaten sıfır ürünler 2 ay oldu :) sıfırını 6000 7000 liraya toplarsın ama yinede sen bilirsin istanbuldaysan gel test et gör keifilim herşeye

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı