3500 TL 2K 144Hz monitör önerisi

Malicend

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Xbox SX alacağımdan dolayı bir de 2K monitör almak istiyorum bütçem 3-3.5k arasında. 4K almak istiyordum ancak bütçem yetmiyor önerilerinizi bekliyorum. 2K 144Hz ve IPS olursa çok memnun olurum. Ayrıca bir sorum ise evde iyi bir televizyon yok, biraz araştırma yaptığımda 4K LG televizyon 4000 TL civarlarındaydı daha mı mantıklı olur? (bu konuda tercihim monitör olur oyun oynamak için ama daha iyi bir görüntü alabileceksem televizyonda alabilirim)

Televizyon niyetine kullanmak da istiyorsanız 32 inch uygun olabilir, bunlar var ancak VA panel:

(Bu da VA panelmiş)

Bu arada Samsung'un VA panellerinin çok kaliteli olduğu söyleniyor. Teknoloji mağazalarında görüntüsüne gidip bakın derim bence.

Son düzenleme:
Televizyon niyetine kullanmak da istiyorsanız 32 inch uygun olabilir, bunlar var ancak VA panel:
hocam yanlış ifade etmişim kendimi, monitör yerine televizyon alma anlamında söylemiştim. Monitörü televizyon olarak kullanmayacağım. Önerilerinizi inceledim samsung hoşuma gitti ama dediğiniz gibi gidip canlı görmekte gerekecek gibi.
hocam bu benim de aklımda olan monitör, 800 serisinde hep aynı panel mi kullanılıyor technopat buna benzer bir monitör incelemiş ama aynı seri mi onu bilemedim. İncelemelerine bakmak açısından

hocam yanlış ifade etmişim kendimi, monitör yerine televizyon alma anlamında söylemiştim. Monitörü televizyon olarak kullanmayacağım. Önerilerinizi inceledim samsung hoşuma gitti ama dediğiniz gibi gidip canlı görmekte gerekecek gibi.

Ben anladım ne demek istediğinizi ama monitörlerde daha çok oyunculuğa yönelik özellikler olduğu için büyük bir monitör alıp, televizyon niyetine de kullanılabilir diye 32 inch önerdim. Yani televizyonlarda yüksek yenileme hızı (144Hz) var mı bu fiyat aralığında bilmiyorum, televizyon piyasasını hiç takip etmiyorum.

Arkadaşım kullanıyor oldukça memnun.
Yukarıdaki lg ile aralarındaki fark nedir hocam ? msi 2k 165 hz olmasına karşın neden bu kadar ucuz ?

Yukarıdaki LG ile aralarındaki fark nedir hocam? MSI 2K 165 Hz olmasına karşın neden bu kadar ucuz?

MSI da ucuz değil aslında ama Marka'dan dolayı MSI her zaman biraz daha pahalı olur aynı özellikteki diğer ürünlere göre. Tabi LG IPS panel MSI VA panel tamamen aynı özellikte değiller. Bir de MSI Curved. Eğer düz yerine kavisli tercih ediyorsanız MSI güzel bir seçenek. Estetik olarak da daha hoş. Kullanıcı yorumlarına bakarak almanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı