3500 TL Civarı Mühendislik İçin Laptop Önerisi

Bu bütçeye iki tane önerebilirim 1. olan zaten sizin attığınız. 2. ise şu. Bu iki laptopun da sıkıntı yaratacağını zannetmiyorum V155 yeni nesil olduğu için onu tercih etmenizi öneririm ve ayrıca V155'in monitörü de IPS panel.
Oyun oynamayacaksa 1.olan fazlasıyla yeterli olacaktır. 3500U ve 2500U eş değer işlemciler. 3500U işlemci i5 8250U işlemci ile aynı performansı göstermektedir. IPS panel kullandığı programlar ne etkisi olacak bilmem ama üniversite de canı sıkılınca film için güzel olacaktır. Radeon 540 ile ve Vega 8 arasında fark yok diyebilirim. VRAM yetersizliği zamanlarda Radeon 540 kullanılabilir. Bu arada ben 2.olanı aldım mavi olan rengi gelmiş o renkte düzel ve farklı göründü gözümde.

Bu arada V155 resimde kalın gözüküyor oyuncu makinesi gibi sanki.

Sağ olun tavsiyeleriniz için. İki ürünü de araştıracağım detaylıca. Farklı önerisi olanlar da görüş belirtirse sevinirim.
Arkadaşlar gittigidiyorda V155 için TN Panel diyor. Acaba yanlış mı ? Siz IPS olduğunu nereden gördünüz? Eğer IPS değilse bu çok sorun yaratır mı? Yaratırsa yeni çıkacak laptoplar arasında benzer özellikli IPS panelli bir ürün bulabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Sağ olun tavsiyeleriniz için. İki ürünü de araştıracağım detaylıca. Farklı önerisi olanlar da görüş belirtirse sevinirim.
Arkadaşlar gittigidiyorda V155 için TN Panel diyor. Acaba yanlış mı ? Siz IPS olduğunu nereden gördünüz? Eğer IPS değilse bu çok sorun yaratır mı? Yaratırsa yeni çıkacak laptoplar arasında benzer özellikli IPS panelli bir ürün bulabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.
Hepsiburada'da yazıyordu ama şimdi baktım değilmiş. IPS panelde renkler daha gerçeğe yakın gözükür ama bu fotoğraf veya video editlemeyle uğraşmıyorsanız -ki TN panelde yapanlar da var- çok sorun olmaz. Ben 4 yıl TN kullandım, şimdi VA kullanıyorum dediğim gibi fotoğraf işleriyle uğraşmıyorsanız çok gerekli değil.

Hepsiburada'da yazıyordu ama şimdi baktım değilmiş. IPS panelde renkler daha gerçeğe yakın gözükür ama bu fotoğraf veya video editlemeyle uğraşmıyorsanız -ki TN panelde yapanlar da var- çok sorun olmaz. Ben 4 yıl TN kullandım, şimdi VA kullanıyorum dediğim gibi fotoğraf işleriyle uğraşmıyorsanız çok gerekli değil.
Anladım sağ olun. Biraz bekleyeyim bir inceleme filan gelirse bu bilgisayarı almayı düşünüyorum.

Lenovo v330-15ikb 81DE0081TX modelini öneririm. Kendim 1 senedir kullanmaktayım. Solidworks vs. gibi programlar gayet stabil çalışıyor. Ayrıca edit de yapıyorum. Ben gayet memnunum. Ama laptoplarda adaptöre bağlı olmadığı zaman güç kaybı olacağını unutma. Her laptopta olan bir şey :)

Lenovo v330-15ikb 81DE0081TX modelini öneririm. Kendim 1 senedir kullanmaktayım. Solidworks vs. gibi programlar gayet stabil çalışıyor. Ayrıca edit de yapıyorum. Ben gayet memnunum. Ama laptoplarda adaptöre bağlı olmadığı zaman güç kaybı olacağını unutma. Her laptopta olan bir şey :)
Çok teşekkürler o ürünü de inceleyeceğim. Evet biliyorum o olayı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı