3500 TL Intel i5 6500 GTX 1060 Sistem Toplama

cagdascelen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Oyun bilgisayarı toplamayı düşünüyorum. Bütçem 3500 TL. Ekran kartı olarak GTX 1060 düşünüyorum. Ürünleri mağazadan satın alacağım için ekran kartını eklemedim. Sizden kasa önerisi istiyorum ve 600W bu parçalara fazla mı yoksa düşük mü acaba bilemedim? Monitöre sahibim, tek sıkıntım VGA dönüştürücü. Kasa fiyatı ve fan fiyatı belirtirseniz sevinirim. İyi sosyaller.
11111.png

Son düzenleyen: Moderatör:
600W almanızda sakınca yok. Fazla ama abartı derecede fazla değil. İleride daha güçlü ekran kartı takacağınız zaman kafanızda soru işareti kalmamış olur. Bilgi açısından aynı ürün 500W da olsa yeterli olurdu. Zalman Z11 Neo kullanıyorum ve memnunum. Hoşunuza giderse alabilirsiniz. Alternatif olarak Cooler Master veya Thermaltake'in bu fiyat aralığında hoş kasaları var. Corsair kasalar genel olarak biraz daha pahalı denebilir. Fan fiyatından kastınız işlemci soğutucu mu yoksa kasa için harici fan mı istiyorsunuz? İstediğiniz öneriler için daha kesin bütçe ayırmaları yaparsanız daha kolay yardım edebiliriz.

3500 TL bütçem var. Attığım fotoğrafa ekstra MSI GTX 1060 Gaming X 6G eklenecek. Kalan para ile kasa, kasa içi harici fan, harddisk alınacak. Ekstra para artarsa gaming kulaklık.

Not: RAM'leri Vatan Bilgisayarda 2x8 olarak bulamadığım için bunu koydum.

@Paister @M. Samet

@Herakles

Merhaba,

Genelde herkes b150m bazooka ya da b150m gaming anakartı öneriyor fakat ben h110m pro vhl'yi tavsiye ediyorum. h110m pro vhl ile b150m bazooka arasında 150TL'lik bir fiyat farkı mevcut ve bu fark bir SSD'ye tekabül ediyor. Dolayısı ile b150m gaming almak yerine, h110m pro vhl + 120gb samsung evo aynı fiyata denk geliyor. Uzun sürede upgrade yapılmayacaksa ve sistemi 2-4 yıl kullanırım gözüyle bakılıyorsa h110m pro vhl seni üzmeyecektir.

İncehesap üzerinde 2 Eylül'e kadar bazı parçaların fiyatlar gayet makul gözüküyor. Ekran kartı hepsiburada üzerinden ve kasa ile güç kaynağı ise sinerji üzerinden fiyat verilmiştir.

İşlemci : i5 6500 - 705 TL
SSD : Samsung 750 Evo - 162 TL
RAM : Kingston Hyperx 16 GB(2X8) 2133Mhz DDR4 - 264 TL
Anakart : MSI H110M PRO-VHL - 206 TL
Ekran Kartı : MSI GAMING X Nvidia GeForce GTX 1060 6GB 192Bit GDDR5 1360 TL
Kasa : Dark N10 Kasa - 205 TL
Güç Kaynağı : KCAS 600W 80+ -193 TL

Harddisk ve monitör hariç toplam fiyat 3.095TL oluyor. Şimdiden güle güle kullan :)

Vatan Bilgisayar Mağazasından alıcam, internetten değil maalesef...
Elimde SSD mevcut Hard disk de mevcut. Monitörüm pek iyi değil ve kasam berbat. Monitör dahil Vatan Bilgisayardan toplayabilir misiniz acaba?

Parçalar ve isimleri yukarıda yazıyor, vatan üzerinden aratarak toplayabilirsin. Vatan üzerinden aynı parçaları topladığında muhtemelen 200-400 TL arasında fazla bir fark çıkabilir.

Monitör konusunda daha bilgili arkadaşlar konuya dahil olursa ideal öneriler sunabilirler. Ne yazık ki monitör konusunda üst düzey bir bilgim yok, yanıltmak istemiyorum. :)

Sanırım elinizde VGA girişli monitör var. Ben de 1070 aldım ancak ekran kartının çıkışında VGA olmadığı için DVI girişini VGA'ya dönüştüren aparattan aldım ancak yine görüntü alamadım. Yani yeni çıkan ekran kartları anladığım kadarıyla dönüştürücüyle bile olsa analog görüntü vermiyor. Şu an Led TV alana kadar mecbur ekran kartımın güç bağlantıları çekili ve görüntüyü anakart üzerindeki VGA çıkışından alıyorum. Yani listeye bir monitör de eklemeniz gerekebilir :)

Sanırım elinizde VGA girişli monitör var. Ben de 1070 aldım ancak ekran kartının çıkışında VGA olmadığı için DVI girişini VGA'ya dönüştüren aparattan aldım ancak yine görüntü alamadım. Yani yeni çıkan ekran kartları anladığım kadarıyla dönüştürücüyle bile olsa analog görüntü vermiyor. Şu an Led TV alana kadar mecbur ekran kartımın güç bağlantıları çekili ve görüntüyü anakart üzerindeki VGA çıkışından alıyorum. Yani listeye bir monitör de eklemeniz gerekebilir :)

Aparat eğer bozuk değilse çalışır, bende aparat kullanıyordum görüntüyü pek güzel veremiyor ama en azından çalışıyor. Kullandığın aparatın markasına, malzemesine ve kalitesine göre değişir. Ama illa hiçbir şekilde görüntü alamıyorsan monitör alabilirsin tabiki.

3500 TL bütçem var. Attığım fotoğrafa ekstra MSI GTX 1060 Gaming X 6G eklenecek. Kalan para ile kasa, kasa içi harici fan, harddisk alınacak. Ekstra para artarsa gaming kulaklık.

Not: RAM'leri Vatan Bilgisayarda 2x8 olarak bulamadığım için bunu koydum.

@Paister @M. Samet

@Herakles

Anakart: MSI H110M PRO-VHL Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI Anakart

Ekran kartı: MSI GTX1060 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
Eğer bulamaz isen ASUS, Zotac veya EVGA alabilirsin.

RAM: Kingston 16GB HyperX Fury Black DDR4 2133MHz CL14 PC Ram

SSD: Samsung 120GB 750 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD

İşlemci: Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci

Kasa: ZALMAN Z9 PLUS MidT ATX SİYAH KASA

Güç kaynağı: ZALMAN ZM600-LE SERİSİ 600W GÜÇ KAYNAĞI

Monitör: BENQ 21.5" GW2270H Full HD Led Monitör

Monitörsüz 3200 TL civarı bir fiyatı oluyor. Eğer beğenmez isen @Fauwk isimli arkadaşın topladığı bilgisayarı alabilirsin oda iyidir. Ben vatan üzerinden topladım.

Monitör dahil herşeyin toplamı 3600 TL civarı bir fiyata denk geliyor. Ama SSD'niz olduğuna göre SSD'yi çıkartıp fiyatı kısaltabilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı