3500 TL Masaüstü Sistem Toplamak

Zafer Turan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben technopat uzun zamandır laptop kullanıyordum ama performans açısından bir türlü tatmin olamadım hiç bir zaman. Artık masasüstü kullanma zamanı geldiğini düşünüyorum okulda bitti :)
Marka bilgisayar alıcaktım ama technopat sağolsun bilgisayar toplama konusunda epey bir bilgilendim ve kendi sistemimi toplıyabileceğimi anladım. Ve kör topal bir sistem topladım kendimce , yorumlarınızı alabilirsem ilk tecrübem için iyi olur şimdiden teşekkürler. :)

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    28,2 KB · Görüntüleme: 668
Son düzenleyen: Moderatör:
Mobilde olduğum için maalesef topladığınız sistemi göremedim. Bu bütçeyle Skylake ve DDR4 sistem toplamalısınız. Ayrıca HDD ve 240 GB veya üstü SSD ikilisini unutmayınız.

Anakart ile RAM'ler uyumsuz. O bütçeye daha güçlü ve GTX 970'li sistem toplanır. Parçalar illa Vatan'dan mı toplanacak? Ona göre size sistem toplayacağım.

4800TL'ye sistem toplamışsın kardeşim. Biraz dikkatli bakın konu başlığına ve yorumunuzu silin. Ceza yiyebilirsiniz ''Gereksiz Mesaj'' dan dolayı.

1-) GIGABYTE Z170-HD3P Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3466MHz
2-) Intel Core i5 6600K Soket 1151 3.5GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
3-) WD 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm
4-) Evga GTX960 SuperSC ACX 2.0+ GDDR5 4GB 128Bit DX12
ve ya Asus GTX960 ROG STRIX OC EDITION GDDR5 4GB 128Bit DX12
5-) Zalman z3 plus midt atx pencereli siyah kasa
6-) Kingston 8GB (2x4GB) HyperX FURY Black Series DDR4 2666MHz CL15
7-) Cooler master g650m 80plus 650w modüler güç kaynaği

Ayni sistemi bir başka arkadaşa önerdim skylake sistem ve son teknoloji bi sistem
sectigim parçaların hepsi fiyat performans urunudur... İstersen ekran kartını 970 modelinide secebilirsin...
Bu vatanbilgisayar fiyatı başka bir sitede daha uyguna toplayabilirsin yada nerede daha ucuzsa parçaları tek tek oradan alabilirsin...
Şu linkte bu sistemi sundugum arkadaşın konusunda uzun ve açıklamalı yorumum mevcut parçaları neye göre sectigimi yorumumu okuyarak kendinde degerlendirebilirsin... :)

Anakart ile RAM'ler uyumsuz. O bütçeye daha güçlü ve GTX 970'li sistem toplanır. Parçalar illa Vatan'dan mı toplanacak? Ona göre size sistem toplayacağım.

Kusura bakmayın öncelikle ilk mesajımda Türkçe kuralı ihlali yapmışım uyarılmadan 1 günlük ceza yemişiz, o da iyimiş gerçekten. Neyse evet, çok büyük ihtimalle Vatan'dan alıcam parçaları, elimin altında götürebileceğim bir yer olsun istiyorum.

ayni sistemi bir başka arkadaşa önerdim skylake sistem ve son teknoloji bi sistem
sectigim parçaların hepsi fiyat performans urunudur...İstersen ekran kartını 970 modelinide secebilirsin...
Bu vatanbilgisayar fiyatı başka bir sitede daha uyguna toplayabilirsin yada nerede daha ucuzsa parçaları tek tek oradan alabilirsin...
Şu linkte bu sistemi sundugum arkadaşın konusunda uzun ve açıklamalı yorumum mevcut parçaları neye göre sectigimi yorumumu okuyarak kendinde degerlendirebilirsin... :)

Teşekkürler yorumunuz için değerlendireceğim bu sistemi :)

ayni sistemi bir başka arkadaşa önerdim skylake sistem ve son teknoloji bi sistem
sectigim parçaların hepsi fiyat performans urunudur...İstersen ekran kartını 970 modelinide secebilirsin...
Çok saçma bir sistem. 300TL'lik soğutucu olmadan OC yapamayacağı için gereksiz bir sistem.

Çok saçma bir sistem. 300TL'lik soğutucu olmadan OC yapamayacağı için gereksiz bir sistem.
Neresi sacma sistemin açıkla ? Varsa bilmedigimiz birşey öğrenmiş oluruz. Gereksiz tartısmaya girmek bile istemıyorum ama buyur anlat neden sacma bu sistem ?

Sistemde 6600k var. 6600k OC yapılan bir işlemci biliyorsun zaten ama herhalde bilmiyorsun ki kardeşim OC 'de işlemcinin çok hızlı ve yakıcı şekilde ısı aldığını. İntel'in kutu içeriğinde verdiği stok soğutucuyu mu kullanıcaksın OC'de? Ayrıca arkadaş performans istediği için bu sistem bana saçma geliyor. GTX 970 koyup hine DDR4 1151 Socket sistem toplanabiliyor. Sendeki mantık illaki ileri düzey olmalı. Gidip arkadaş tam bir gaming sistem toplayabilir ve ben de arkadaşa onu öneriyorum. i5 6500 alıp yanında B150 kullanmak çok daha doğru olacak diye düşünüyorum. GTX 970 ile GTX 960'ın performans farkı görülmeye değer.
GTX 950 ile GTX 960'ın performansı eşit. En fazla 2-3 FPS oynuyor. Bu sistem üzerinden önerim GTX 950 alıp gelen 300TL'ye soğutucu alıp OC yapmayı becerebilecek bir sistem haline getirmek. O zaman sistemin güncelliği artıyor. Başta benim önerimde i5 6600k kullanmak olacaktı fakat arkadaş performans istediği için sistemin OC'siz fakat daha fazla performans veren bir güçlü GTX 970 ile donatmak daha mantıklı geldi bana.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı