3500 + 100 TL Sistem Toplamak

beatmawe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, gelecek ay aşağıda resimde gösterdiğim sistemi almayı düşünüyorum, herhangi bir uyumsuzluk var mıdır? Bütcem dahilinde farklı bir öneriniz var mı? Teşekkür ederim şimdiden ilginiz için.
Not:İşlenci için ekstra bir soğutucuya gerek varmı? Ve özellikle Anakart(yerine belki MSI bazooka?) ve Monitör konusunda kararsızım.

toplama.png

Son düzenleme:
Overclock yapılmayacağı için H110m pro vd ev kullanıcısı için yeterli olacaktır. B150'nin sana katkısı 4 ram slotu ve raid desteği olacaktır. Ama bunlara gerek yok dersen h110 yeterli olur. Monitörde iyi görünüyor. İps düşünürsen AOC' nin modellerine bakmanı öneririm.

İşlemci soğutucuya gerek yok bence. Onun yerine işlemci i5 6600 yapılabilir. Ama bence bu bütçede R9 390'da sığdırılabilir.

Neden SSD'ye ihtiyaç olmadığını söylediniz? Bide ben R9 380X düşünüyordum 380 yerine, siz 380 almışsınız. Son olarak benim kasam ile gelen 600W güç kaynağı yeterli ve kaliteli midir?

@cemer1997 R9 390 sığdırılabilir mi bu bütçeye?

Bütçenizi aştı sanırım. Ekran kartından kısarsanız istediğiniz fiyatı ayarlarsınız. Anakart önemlidir. O yüzden Msi B150 Gaming M3 koydum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-02-26-10-23-55.png
    Screenshot_2016-02-26-10-23-55.png
    102,9 KB · Görüntüleme: 199
Neden SSD'ye ihtiyaç olmadığını söylediniz? Bide ben R9 380X düşünüyordum 380 yerine, siz 380 almışsınız. Son olarak benim kasam ile gelen 600W güç kaynağı yeterli ve kaliteli midir?
Sizin kasanızın küç kaynağı yeterlidir ama 27 TL'lik fark ile 750 W ve görünü gayet güzel olan bir kasa alıyorsunuz. Tabi ki de sizin takdirinize kalmış. 380X bulamadım sitede ama siz ekleyebilirsiniz isterseniz bütçenizi fazla aşmıyor.

@Saykopat Anladım tekrar teşekkür ederim önerileriniz için.Fakat emin olamadım hala Anakart konusunda, size göre "Msi h110m pro-vh" anakart yetersiz mi kalacaktır benim sistemimdeki bileşenlerime göre?

Dostum oyun için topluyorsun değil mi? Anakartı düşük tutup diğer bileşenleri yüksek tutmak bana göre mantıksız. Gaming bir anakart ileride yapacağın diğer donanım yükseltmelerini rahatlıkla karşılar. Dengeli bir sistem kurmak daha iyidir. Senin sisteme koyduğun Anakart standart ev kullanıcıları için.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı