3500 TL Monitör Hariç Sistem Önerileri

@houston_leroy Güvensiz diyen olmadı! Fakat insan dolandıran, kazıklayan yalancı bir mağaza. Genelde bu söylemler Vatan Bilgisayar için söylenir ama bu daha berbat, TeknoSA'da aynı şekilde.

@houston_leroy Güvensiz diyen olmadı! Fakat insan dolandıran, kazıklayan yalancı bir mağaza. Genelde bu söylemler Vatan Bilgisayar için söylenir ama bu daha berbat, TeknoSA'da aynı şekilde.
Somut olarak bir olay yaşadınız mı ? Ben yaptığım alışverişlerden memnun kalmıştım açıkçası.

@houston_leroy Evet yaşadım, fakat baya zaman geçti. Bana eski ekran kartı R9 280X'i DirectX 12 destekliyor ve çok yeni bir kart diye yutturmaya çalıştılar. Bu olay telefonda geçti. Bu ekran kartının adında DX12 diye eklemeyi görünce, alıcı kimliğine büründüm ve tabii ki "bilmeyen" kimliğine de bürünerek telefon açtım. Bu kadar olmaz kardeşim! R9 380 diye bir kart var o daha iyi değil mi dedim. Herif; R9 280"X" bunu vurguluyor, DirectX 12'nin ve yeni teknolojinin "X"siymiş. Fazla uzatmadan bir güzel "sövdüm" ve görüşmeyi sonlandırdım.

Ayrıca indirim yazan ürünlerde indirimli değiller, hatta daha pahalılar. Mesela ürün 1000 lira bu herifler üstüne 1150 lira yazıp üstünü çiziyorlar ve %12 indirim yaptık diyorlar. Halbuki birden fazla mağazada bile aynı ürünün "indirimsiz" fiyatı bile daha ucuz.

Hepsiburada dan defalarca sipariş yaptım, çevrem, ailem yaptı, hiçbirinde ne ben ne de çevrem bir sorun yaşamadık. Bu alışverişler teknoloji ile ilgili değildi belki ondan kaynaklıdır bilemem.

Fiyat konusuna gelince, yaptığım alışverişler diğer site ve mağazalara göre oldukça uygundu. Kargo süresi hızlı teslimat müşteri hizmeti de cabası. Bir kaç kere denk geldi diye mağaza karalamak yanlış birşey.

Çok övülen teknobiyotik hakkında yakın çevremde şikayetler var. İki üç kişi şikayet etti diye site-mağaza kötü mü oldu? Hayır.

Bir kurumu çok nadir sebeplerden dolayı kötülemek yanlıştır, yanlışı yapmayın ve yaptırmayın.

Sistemi bugün itibari ile bir araya getirip kurulumu yaptım herkese teşekkür ederim.
İntel i5 6500
msi h170 gaming m3
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL14 Dual Kit Ram
Asus ROG STRIX Amd Radeon RX 480 8GB OC 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı STRIX-RX480
Dark N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü
WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb
Samsung 120gb 750 Evo
High Power 600W 80+ Bronze Element Bronze II Güç Kaynağı

Birçoğu farklı sitelerden alındı bu arada.

Şu anlık uçak gibi geldi açıkçası sistem bakalım ilerki günlerde göreceğim kullandığım tv çözünürlük konusunda iyi olmadı ekran şart oldu sisteme tek sıkıntım şimdilik bu :)

Sistemi bugün itibari ile bir araya getirip kurulumu yaptım herkese teşekkür ederim.
İntel i5 6500
msi h170 gaming m3
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL14 Dual Kit Ram
Asus ROG STRIX Amd Radeon RX 480 8GB OC 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı STRIX-RX480
Dark N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü
WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb
Samsung 120gb 750 Evo
High Power 600W 80+ Bronze Element Bronze II Güç Kaynağı

Birçoğu farklı sitelerden alındı bu arada.

Şu anlık uçak gibi geldi açıkçası sistem bakalım ilerki günlerde göreceğim kullandığım tv çözünürlük konusunda iyi olmadı ekran şart oldu sisteme tek sıkıntım şimdilik bu :)
Hayırlı olsun Güle güle kullan kardeşim. Daha sonra sistem ile ilgili düşüncelerini paylaşırsan çok sevinirim :)

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    38,7 KB · Görüntüleme: 69
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı