3500 TL oyun ve film için monitör önerisi

Bütçe
3500tl

Ninna

Kilopat
Daha fazla  
Selam.
ASUS TUF VG27vq 2K 165Hz monitörüm vardı. Başına talihsiz bir olay geldi. 😆.
Yeni bir monitör almak istiyorum. Ayırdığım bütçe 3500TL. Genelde oyun oynamak ve film izlemek için kullanacağım.
Aklımda şu linkteki ürün var. Amazon.com.tr.
Samsung Odyssey G3 24 inc Full HD 165Hz 1ms VA panel.
Sizce mantıklı bir tercih mi?
İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Selam.
ASUS TUF VG27vq 2K 165Hz monitörüm vardı. Başına talihsiz bir olay geldi. 😆.
Yeni bir monitör almak istiyorum. Ayırdığım bütçe 3500TL. Genelde oyun oynamak ve film izlemek için kullanacağım.
Aklımda şu linkteki ürün var. Amazon.com.tr.
Samsung Odyssey G3 24 inc Full HD 165Hz 1ms VA panel.
Sizce mantıklı bir tercih mi?
İlginiz için şimdiden teşekkürler.
Asus'un bir sürü sorunu olduğunu duymuştum herkes farklı farklı sorunlar yaşıyormuş. Samsung Odyssey G3'de alınmaz çoğu kişi tercih etmiyor.

2 aydır kullandığım Lenovo G24-20 23.8 monitörü öneriyorum. Her konuda beklentinizi karşılar ayrıca AOC'un bir monitörü vardı model ismini unuttum bir kaç kişi illaki linkini atarlar bunları öneririm.

Ayrıca Odyssey G3 monitörde ghosting olduğunu duydum ancak önerdiğim lenovo modelinde testini yaptım ne ghosting ne de başka bir şey çıktı.

Asus'un bir sürü sorunu olduğunu duymuştum herkes farklı farklı sorunlar yaşıyormuş. Samsung Odyssey G3'de alınmaz çoğu kişi tercih etmiyor.

2 aydır kullandığım Lenovo G24-20 23.8 monitörü öneriyorum. Her konuda beklentinizi karşılar ayrıca AOC'un bir monitörü vardı model ismini unuttum bir kaç kişi illaki linkini atarlar bunları öneririm.

Ayrıca Odyssey G3 monitörde ghosting olduğunu duydum ancak önerdiğim lenovo modelinde testini yaptım ne ghosting ne de başka bir şey çıktı.
Önerdiğiniz Lenovo marka ürün ıps panel sanırım. Va panel tercih etmeyi düşünüyorum. Kullandığım Asus da Va paneldi bir sorun yaşamadım ama listeme ekleyeceğim.
Teşekkürler.

Önerdiğiniz Lenovo marka ürün ıps panel sanırım. Va panel tercih etmeyi düşünüyorum. Kullandığım Asus da Va paneldi bir sorun yaşamadım ama listeme ekleyeceğim.
Teşekkürler.
Rica ederim. Bu arada siyahlar gri olarak gözükmüyor çünkü monitörün üstünde sanırım siyah bir kaplama var. Siyahlar tam siyah olarak gözüküyor değişik bir şekilde. Kaplama falan olabilir diye düşünüyorum çünkü bildiğim kadarıyla IPS bu kadar siyah değil. Telefonda biraz parlak gözüküyor olabilir ancak gözüktüğünden çok daha siyah. Göstermek isterdim canlı canlı.

Dosya Ekleri

• 20230310_140556.jpg
    20230310_140556.jpg
    81,9 KB · Görüntüleme: 20
Baktığın monitör asla alınmaz. Milyar tane konusu var ayrıca.

Bütçene göre Acer ve Lenovo bulunuyor.

AOC 24G2SPU/BK Monitör AOC için bütçe arttırmak lazım.
Aşırı derecede ghosting sorunu varmış. Bu kadar fazla olduğunu öğrenmem iyi oldu.
Lenovoyu almayı düşünebilirim. Ayrıca bir monitör daha farkettim.
MSI Optix G24C4. Bu daha mantıklı bir seçenek gibi sanırım.
Teşekkürler.

Aşırı derecede ghosting sorunu varmış. Bu kadar fazla olduğunu öğrenmem iyi oldu.
Lenovoyu almayı düşünebilirim. Ayrıca bir monitör daha farkettim.
MSI Optix G24C4. Bu daha mantıklı bir seçenek gibi sanırım.
Teşekkürler.
MSI'da tercih edilmiyor çok şikayeti var araştırıp bulabilirsiniz. Genelde şu bütçeyle AOC, Lenovo veya Asus tercih ediliyor AOC ve Lenovo dışında fiyatına değen sorunsuz pek monitör yok.

MSI'da tercih edilmiyor çok şikayeti var araştırıp bulabilirsiniz. Genelde şu bütçeyle AOC, Lenovo veya Asus tercih ediliyor AOC ve Lenovo dışında fiyatına değen sorunsuz pek monitör yok.
Sanırım Va panelden vazgeçmem gerekiyor. Ips daha iyi bir tercih gibi. Lenovo en mantıklısı olabilir bu durumda.

Mantıklı değil dostum. MSI'yi severim ama VA panel monitör bakma. Sonra ghosting şikayeti geliyor. Çünkü VA panel. Monitörün suçu yok.

Sizin Lenovo tavsiyeniz en mantıklı seçenek sanırım şu anda.
Sanırım VA panelden vazgeçmem gerekiyor. IPS daha iyi bir tercih gibi.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı