3500 TL Sistem Tavsiyesi

scymz58

Kilopat
Daha fazla  
Dün konu açmıştım, konu ileriye dönük araştırma yaptığım için kilitlenmişti. Bugün 2-3 haftaya kadar sistemi toplamaya karar verdim. Bütçem 3500 TL ama biraz daha zorlayabilirim. Web Programlama, grafik tasarım ve oyun için kullanacağım.
Sistemde olmasını istediklerim:
İntel i5 4690k ve overclock'a uygun bir anakart.
Ekran kartı olarak GTX960, Ram 8-16GB ve SSD olmasını istiyorum.

Kasada kablo yönetimi olursa çok iyi olur.

GTX 970 ve GTX 980 tabanlı iki farklı alternatif. Sinerji'den topladım.

3500.png
3500-2.jpg

i5 4690k olmasını istediğinizi belirtmişsiniz. i5 6600K alabilecek bütçeniz varken neden daha eski nesil bir işlemci istiyorsunuz? Ayrıca Z170A tabanlı sistemde overclock yapabilirsiniz. Bütçeye SSD sığmadı fakat yeni nesil bir sistem toplamış oldunuz. 8 GB 2400 MHZ DDR4 RAM ve 1 TB HDD mevcut. SSD'yi istediğiniz zaman ekleyebilirsiniz.

i5 4690k olmasını istediğinizi belirtmişsiniz. i5 6600K alabilecek bütçeniz varken neden daha eski nesil bir işlemci istiyorsunuz? Ayrıca Z170A tabanlı sistemde overclock yapabilirsiniz. Bütçeye SSD sığmadı fakat yeni nesil bir sistem toplamış oldunuz. 8 GB 2400 MHZ DDR4 RAM ve 1 TB HDD mevcut. SSD'yi istediğiniz zaman ekleyebilirsiniz.

Bütçemi zorlayabilirim RAM'i 8gb yapsak dual chanel olarak kullansak ve ekran kartını asus veya msi ile değiştirsek nasıl olur. Tek bir siteden değilde farklı sitelerden toplasak misal vatancomputer de asus gtx970 1038 TL diye görmüştüm bugün

RAM zaten 8 GB. 4 GB modülden sepette 2 adet mevcut. Sanırım gözden kaçırdınız.:) Ekran kartı Asus veya MSI daha iyi olur fakat bütçeye sığdırabilmek amacıyla Galax koydum.

Evet gözden kaçırmışım kusura bakmayın. Bütçeyi 350 TL civarında zorluya bilirim bu fark ile 120gb SSD ve ekran kartını Asus veya MSİ ile değiştirilebilir mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı