3500 TL Sistemde AMD mi, İntel mi?

AMD bütçesi kısıtlı olana alternatif bir işlemci. Paran varsa -ki var gibi görünüyor- İntel işlemci kullanman daha mantıklı.

2300TL bile AMD için fazla. 2000TL ve üstü bütçeler Intel toplamalıdır.
şimdi 2300 tl lik intel ile amd arasında hissedilecek bir performans farkı olacaktır. AMD her zaman uygun bütçeye yeterince performans alınabilecek bir sistemdir bence haa 3k tl ye daha iyi intel mimarilerine bakılabilir ama 2300 tlde amd daha mantıklı olacağına inanıyorum.

1500-2000TL arası X4 860K dışında AMD almak mantıklı değil. 2000TL ve üzeri artık Skylake toplanabiliyor. Skylake olmasa bile i5 4460 vs. alınabilir. Haswell veya Skylake bir sistem ile X4 860K'nın performansını kıyaslamak saçma olur. Ama dersen ki ben ekran kartımı yüksek tutabilmek için X4 860K işlemci alacağım o zaman mantıklı olur.

Not: X4 860K'nin bir avantajı da çarpan kilidi açık olduğu için OC yapılabilmesidir. Böylelikle performans yükseltilebilir. Neyse konuyu çok dağıttık. Ben konuyu açan arkadaşa bu bütçe ile kesinlikle Intel sistem toplamasını tavsiye ediyorum.

Bu forumun 2.sayfasina bak. 3500 liraya cillop gibi skylake sistem var. Al onu bak keyfine. 3500 liraya amd toplanmaz.
hocam 2. sayfa derken yeniyim sitede anlamadım

herhalde bu hocam

Dosya Ekleri

• pc.png
    pc.png
    108,5 KB · Görüntüleme: 217
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı