3500 TL Skylake ve RX 480 sistem tavsiyesi

Mustafa Durak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba benim bütçem bu kadar. Eğer para yeterse 1920x1080 çözünürlükte olan bir monitör koyar mısınız? Yetmezse monitörsüz olsun lütfen.

Arkadaşlar merhaba benim bütçem bu kadar. Eğer para yeterse 1920x1080 çözünürlükte olan bir monitör koyar mısınız? Yetmezse monitörsüz olsun lütfen.
Olabilirse geliştirmeye yönelik olsun.

upload_2016-7-25_20-21-54.png

Yanına da şunu al 1220 TL de bu: Galax GTX1060 EX OC 6GB 192Bit GDDR5 DP/HDMI/DVI

Toplam: 3483 , 06 TL.

Resimdeki fiyatlar Webdenal.com'dan alınmadır başka yerlerde daha pahalı. Ayrıca webdenal.com ve ebrar bilgisayar güvenilir siteler o konuda şüpheniz olmasın.

Webdenal.com'a girip resimdeki parçaların isimlerini aratarak sepete ekleyebilirsiniz isterseniz tek tek link de atabilirim. Şimdiden hayırlı olsun. GTX 1060 hakkında ise söyleceğim şey GTX 980 civarında bir performansı olduğudur.

Son düzenleme:
Bu arada teşekkür ederim.

Kredi kartım yok. Ancak peşin vatan bilgisayardan ya da o gibi yerlerden alabilirim. RX 480 de benim için tam uygun bir kart.

Yani nasıl anlatabilirim ki :) Fazla çözünürlük manyağı biri değilim ancak 1080P oynarım o kadar. Uzun zamandır bu anı bekliyordum da. :)

Bir de sadece YouTube'de gördüğüm videolarda 5 ilâ 15 fps fark var. Onun yerine RX 480 alıp üzerine de BenQ nın 500-600 TL lik monitörlerinden alırsam daha mantıklı gibi. İşlemci ile Grafik Kartı denk olursa daha mantıklı olur. Yani öyle "hardcore gamer" denilen birilerinden değilim. Ama hikaye modlu oyunları rahat oynamak isterim tabii ki. Bu bütçe ile Intel i5 4690k lı ve RX 480li sistem toplanabilir mi? İçinde sabit diski vesairesi olan.

Cevabınızı bekliyorum.

Bu arada teşekkür ederim.

Kredi kartım yok. Ancak peşin vatan bilgisayardan ya da o gibi yerlerden alabilirim. RX 480 de benim için tam uygun bir kart.

Yani nasıl anlatabilirim ki :) Fazla çözünürlük manyağı biri değilim ancak 1080P oynarım o kadar. Uzun zamandır bu anı bekliyordum da. :)

Bir de sadece YouTube'de gördüğüm videolarda 5 ilâ 15 fps fark var. Onun yerine RX 480 alıp üzerine de BenQ nın 500-600 TL lik monitörlerinden alırsam daha mantıklı gibi. İşlemci ile Grafik Kartı denk olursa daha mantıklı olur. Yani öyle "hardcore gamer" denilen birilerinden değilim. Ama hikaye modlu oyunları rahat oynamak isterim tabii ki. Bu bütçe ile Intel i5 4690k lı ve RX 480li sistem toplanabilir mi? İçinde sabit diski vesairesi olan.

Cevabınızı bekliyorum.
4. Nesil i5 almak DDR 4'ten vazgeçmek anlamına gelir. DDR4 bir sistem daha uzun ömürlü olacaktır. i5 6402p + RX 480 uyumsuz olmaz sıkıntı da çıkartmaz. RX 480 referans tasarım önermem. Özel soğutmalı modeller de kaç TL'den girer bilmiyorum. Parçaları vatandan alırsanız yaklaşık 200 TL kadar daha fazla para ödersiniz. Ben olsam bir banka hesabı açar paramı oraya yatırır havale ile satın alırdım. RX 480 özel soğutmalı modeller girdiği zaman piyasaya resimdeki sistemdeki monitörü ASUS VP 228H ile değiştirebilirsiniz. Ayrıca eğer daha ucuza geliyorsa i5 4690k da 6402p'den daha performanslı olacaktır tabii ki. Ama güncel işlemci ve RAM bellekler öneririm.

Son düzenleme:
Hiçbir fikrim yok ama P işlemcilerinin kötü olduğunu duymuştum.

K serisi daha iyi olmaz mı?

i5 6600k nasıl olur bu sistemde? Ve ne kadar daha fazla tutar? Belki 50 ila 100 TL arası aşırtma yapabilirim.

Hiçbir fikrim yok ama P işlemcilerinin kötü olduğunu duymuştum.

K serisi daha iyi olmaz mı?

i5 6600k nasıl olur bu sistemde? Ve ne kadar daha fazla tutar? Belki 50 ila 100 TL arası aşırtma yapabilirim.
i5 6402P isimli işlemci i5 6400'ün biraz daha iyisi. Sistemi ilerde yükseltecekseniz i5 6600K daha iyi olur tabii ki. Fakat i5 6600K 903 TL.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı