3500U Laptop CS:GO anlık FPS düşmesi

lordcrashed

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar millet. Çok enteresan bir şekilde FPS'im 120-180 arası gezerken mid bakarken 30'a düşüyor. Yer yer yine düşüşler oluyor maalesef. İzlemediğim video, yapmadığım ayar kalmadı. Sürücüler güncel. Temiz kurulum yapmıştım. Güç ayalarından yüksek performansa aldım. Dalgalanmalar oluyor diye işlemci performans arttırma modunu kapatıyordum. Yetmiyor Windows'un oyun modunu açıyordum. İlk el normal oynatıyor bir sonraki el FPS düşüyor. Çare bulamazsam oyunu bırakacağım. Çözümü bilen varsa lütfen yardımcı olsun. Şimdiden teşekkürler.
Ryzen 5 3500U.
AMD 540X (hybrid)
8 GB RAM (kullanılabilir 6)
Oyun SSD'ye kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok usta benim 120-180 arasına kadar çıkıyor. Sürekli yapsa oyunu oynamam zaten. Ama şimdi yer yer 200'lere kadar çıkabiliyorken bir anda öyle düşmesi merak ettiriyor açıkçası.
Donanımın tıpa tıp aynısı bende var ben 40fps bile alamıyorum neden oluyor ki anlayamıyorum
Sizin 40 fps normal değil ama. Hangi ayarlarda oynuyorsunuz?

Isınmayı Valorant'tan örnek vereyim 78 derecelerde oluyorum genellikle CS:GO'dada çok farklı değil. Low ayarlarda oynuyorum bu arada orta yüksek yapmam bir şey değiştirmiyor.

Bende de aynı cihaz var RAM yetmiyor 16 GB çift kanal yapın. Termal macun MasterGel maker ile değistirdim 70 dereceyi geçmiyor 1024X768P çözünurlukte 130FPS altina inmiyor ama bu ara CS:GO gelen shader yüzünden de FPS eskiye nazaran düştü.

Bende de aynı cihaz var RAM yetmiyor 16 GB çift kanal yapın. Termal macun MasterGel maker ile değistirdim 70 dereceyi geçmiyor 1024X768P çözünurlukte 130FPS altina inmiyor ama bu ara CS:GO gelen shader yüzünden de FPS eskiye nazaran düştü.
16 GB çift kanal yapamam çünkü bu kasada ram slotunun biri lehim ile bağlı diğeri normal çıkarılabilir şekilde. Yani bir tane 8 alsam 12 GB yapabilirim. Böylesi de sağlıklı olur mu bilmiyorum açıkçası. Fan temizliği ve termal macun değişimi için servise götüreceğim. Eğer hala devam ederse yapacak çok da bir şey kalmıyor. Başka tavsiyeniz varsa dinlerim. Çok teşekkürler.

Hangi rami almalıyım öneriniz varmı?
Sorununuzun RAM ile bir alakası yok. Pil simgesine sağ tıklayıp Mobility Center seçeneğine tıklayın ve dengeliyi seçin.
Sonra pil simgesine tıklayın ve en iyi performans olarak ayarlayın ve oyun oynarken kesinlikle bilgisayar şarjda olsun.
Ayrıca hangi ayarlarda oynadığınızı söyler misiniz?
16 GB çift kanal yapamam çünkü bu kasada ram slotunun biri lehim ile bağlı diğeri normal çıkarılabilir şekilde. Yani bir tane 8 alsam 12 GB yapabilirim. Böylesi de sağlıklı olur mu bilmiyorum açıkçası. Fan temizliği ve termal macun değişimi için servise götüreceğim. Eğer hala devam ederse yapacak çok da bir şey kalmıyor. Başka tavsiyeniz varsa dinlerim. Çok teşekkürler.
Hocam FPS'yi 100'e sabitlemenizi öneririm.

Sorununuzun RAM ile bir alakası yok. Pil simgesine sağ tıklayıp Mobility Center seçeneğine tıklayın ve dengeliyi seçin.
Sonra pil simgesine tıklayın ve en iyi performans olarak ayarlayın ve oyun oynarken kesinlikle bilgisayar şarjda olsun.
Ayrıca hangi ayarlarda oynadığınızı söyler misiniz?

Hocam FPS'yi 100'e sabitlemenizi öneririm.
Hocam tam anlayamadım. Dengeli de mi yoksa yüksek performansta mı kullanalım?

Geri
Yukarı