350W PSU, RX 6600XT için yetersiz olur mu?

Bütçe
6000 lütfen gecmesin 200 tl geçsin max

EnderBerkay

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba şu an elimde bir kasa var ve kasanin içinde 350 watt bir PSU var. Yeni bir ekran karti alacağım RX 6600 XT Mech 6K TL bütçem var PSU yetersiz olur mu, olursa da ekran kartina herhangi bir zarar verir mi? Ona gore alip kullanacağım deneyeceğim yeterli olur mu olmaz mı diye. Ve herhangi önerdiğiniz bir ekran kartı var mı 6K'ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
1000 1100 tl civarlari çok bir bütçem yok yani

Şu anki PSU bu yani ekran kartina zarar verir mi?
Uzak durun hocam. Üzerindeki değerler bile sahte.

Konuya bakın:

Bu PSU'ya direkt takmayın hocam direkt. Karta ve diğer bileşenlere zarar verirsiniz Allah korusun.
Önerim bu olur.

Gerçekten şartmı çünkü inanın hiç bilmiyorum takıp çıkarmayı ve aklimdada yoktu PSU işi çok zahmetli olacak benim için.

Gerçekten şartmı çünkü inanın hiç bilmiyorum takıp çıkarmayı ve aklimdada yoktu PSU işi çok zahmetli olacak benim için.

Şart hocam. Kesinlikle şart. Çevrenizde bilen varsa yardımcı olabilecek iyi olabilir, yoksa YouTube'da aşırı rehber var bu konularla ilgili. Gerçekten izleyerek yapıldığında zor değil. Dediğimi alıp rahatınıza bakabilirsiniz.

Şart hocam. Kesinlikle şart. Çevrenizde bilen varsa yardımcı olabilecek iyi olabilir, yoksa YouTube'da aşırı rehber var bu konularla ilgili. Gerçekten izleyerek yapıldığında zor değil. Dediğimi alıp rahatınıza bakabilirsini.

Şu anki ekran kartım RX550 4 GB GDDR5 3 yıldır overclock ile kullanıyorum ve herhangi bir sorun görmedim ve onun istedigi watt ise 100 over clock ile daha da yüksek olur minimum 400 watt isitiyor ama ben bu PSU'yla 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum RTX3050 alsam o 130 watt istiyor 30 watt çok da problem çikarmaz yani gerçekten yakinlarda bir bilgisayarci yok ve cok zahmetli olacak PSU taktirmak benim için.

Hocam anlayabiliyorum sizi lakin o karta o PSU olmaz. Kasayı direkt yakabilirsiniz ki PSU'nun 3 yıllık olması daha da kötü. Konu açarsanız da yardımcı olur forumdaki arkadaşlar. Aman diyeyim hocam ihmal etmeyin daha büyük masraf çıkmasın.

Hocam anlayabiliyorum sizi lakin o karta o PSU olmaz. Kasayı direkt yakabilirsiniz ki PSU'nun 3 yıllık olması daha da kötü. Konu açarsanız da yardımcı olur forumdaki arkadaşlar. Aman diyeyim hocam ihmal etmeyin daha büyük masraf çıkmasın.

Hocam peki önerebileceğiniz var mı risk orani daha dusuk 6 k civarlarinda ekran karti.

Merhaba şu an elimde bir kasa var ve kasanin içinde 350 watt bir PSU var. Yeni bir ekran karti alacağım RX 6600 XT Mech 6K TL bütçem var PSU yetersiz olur mu, olursa da ekran kartina herhangi bir zarar verir mi? Ona gore alip kullanacağım deneyeceğim yeterli olur mu olmaz mı diye. Ve herhangi önerdiğiniz bir ekran kartı var mı 6K'ya.
Yetersiz tabi.

Bu PSU'ya direkt takmayın hocam direkt. Karta ve diğer bileşenlere zarar verirsiniz Allah korusun.
Önerim bu olur.

Peki bu beni götürürmü yani uzun süre ileride işlemci anakart vb deiştirsem bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı