3570TL Sistem toplama

Bütçe
3570

m2dayi

Hectopat
Daha fazla  

Son düzenleyen: Moderatör:
8gb ram, o sistem için gereksiz bir psu. İşlemci daha iyi olabilir di.

Dostum moral bozmak gibi olmasın ama incehesap ile aşk yaşamaya hazır olsan iyi olur,piyasadaki en sorunlu seriyi seçebilmek ciddi bir meziyet,tebrik ederim bu başarından dolayı. :( Sistem hayırlı olsun,ama eski bir incehesap'lı olarak cidden fırtınalı bir aşk yaşayacağını rahatlıkla söyleyebilirim,allah kolaylık versin.

Sistem kötü olmuş, keşke danışsaydınız.
Ne değişiklik yapabilirim?
Dostum moral bozmak gibi olmasın ama incehesap ile aşk yaşamaya hazır olsan iyi olur,piyasadaki en sorunlu seriyi seçebilmek ciddi bir meziyet,tebrik ederim bu başarından dolayı. :( Sistem hayırlı olsun,ama eski bir incehesap'lı olarak cidden fırtınalı bir aşk yaşayacağını rahatlıkla söyleyebilirim,allah kolaylık versin.
Noldu ne gibi sorunlar yaşadn?
8gb ram, o sistem için gereksiz bir psu. İşlemci daha iyi olabilir di.
Psu yu böyle seçmemin nedeni ileride işlemci ekran kartı ram upgrade edeceğim için. İşlemciyi param yettiği kadar almaya çalıştım ileride onu da yenilerim. Ramler de ne gibi sıkıntılar var?

Son düzenleme:
Ben sorun yaşamadım,sorunun bizzat kaynağında görev yaptım,satış kımında yoğun dönemleri derğilse ve adresinde merkezi bir yerde ise ürünü kazasız belasız vaktinde alırsın,ürünü aldığında da sorun çıkana kadar kullanırsın,ama James Donkey incehesap garantisi altında olan bir marka ve 240GB serileri kronik sorunludur,ve kendi garantileri altında olan bir ürün olmasına rağmen ürünü gönderdiğinde kontrol etmeleri değiştirip yeniden göndermeleri derken 20 iş günü maksimum zaman diliminde olabilecek! en kısa zamanda işlem yaparlar ki bu da ortalama 8-10 iş günü en iyi ihtimalle. Tabi bu arada müşteri hizmetleri ile yaşayacağın sinir harbinden bahsetmiyorum bile,yani anlayacağın satış sonrası desteği cidden çok ama çok zayıf maalesef,müşteri hizmetlerinin satış sonrası hizmetler departmanı üzerindeki etkisi yerine ve adamına göre artabiliyor ama standart süreçler için cidden çok az.

Ben sorun yaşamadım,sorunun bizzat kaynağında görev yaptım,satış kımında yoğun dönemleri derğilse ve adresinde merkezi bir yerde ise ürünü kazasız belasız vaktinde alırsın,ürünü aldığında da sorun çıkana kadar kullanırsın,ama James Donkey incehesap garantisi altında olan bir marka ve 240GB serileri kronik sorunludur,ve kendi garantileri altında olan bir ürün olmasına rağmen ürünü gönderdiğinde kontrol etmeleri değiştirip yeniden göndermeleri derken 20 iş günü maksimum zaman diliminde olabilecek! en kısa zamanda işlem yaparlar ki bu da ortalama 8-10 iş günü en iyi ihtimalle. Tabi bu arada müşteri hizmetleri ile yaşayacağın sinir harbinden bahsetmiyorum bile,yani anlayacağın satış sonrası desteği cidden çok ama çok zayıf maalesef,müşteri hizmetlerinin satış sonrası hizmetler departmanı üzerindeki etkisi yerine ve adamına göre artabiliyor ama standart süreçler için cidden çok az.
İyi hoş ama şimdi bakıyorum birisi diyor kullanıyorum 240 gblık memnunum diyor birisi güzel değil diyor. Adata ssd araştırıyorum yine aynı şekilde çok öneren var kronik sorunlu diyenler de var. Ne yapacağımı şaşırdım. Daha ürünü kargoya vermediler ama sipariş iptali yapabilmem lazım yapamıyorum.
Ben sorun yaşamadım, sorunun bizzat kaynağında görev yaptım, satış kımında yoğun dönemleri derğilse ve adresinde merkezi bir yerde ise ürünü kazasız belasız vaktinde alırsın, ürünü aldığında da sorun çıkana kadar kullanırsın, ama James Donkey İncehesap garantisi altında olan bir marka ve 240GB serileri kronik sorunludur, ve kendi garantileri altında olan bir ürün olmasına rağmen ürünü gönderdiğinde kontrol etmeleri değiştirip yeniden göndermeleri derken 20 iş günü maksimum zaman diliminde olabilecek! En kısa zamanda işlem yaparlar ki bu da ortalama 8-10 iş günü en iyi ihtimalle. Tabi bu arada müşteri hizmetleri ile yaşayacağın sinir harbinden bahsetmiyorum bile, yani anlayacağın satış sonrası desteği cidden çok ama çok zayıf maalesef, müşteri hizmetlerinin satış sonrası hizmetler departmanı üzerindeki etkisi yerine ve adamına göre artabiliyor ama standart süreçler için cidden çok az.

Bu SSD'yi sipariş etsem olur mu acaba iade edip? Nasıldır?

Son düzenleme:
Ne değişiklik yapabilirim?

Hocam APU bir sistem almalısınız kesinlikle, RX 550 zaten APU'larla neredeyse aynı güçte bir ekran kartı, RAM'i şu dönemde 8 almak mantıksız. En az 16 gerekiyor. Son olarak da SSD'yi değiştirmeniz şart, Patriot Burst modeline yönelebilirsiniz. Yani kısaca işlemci ve ekran kartına verdiğiniz parayla güzel bir APU işlemci alın, ileride işlemciyi yükseltmek zorunda kalmazsınız ve aynı performansı alırsınız.

İyi hoş ama şimdi bakıyorum birisi diyor kullanıyorum 240 gblık memnunum diyor birisi güzel değil diyor. Adata ssd araştırıyorum yine aynı şekilde çok öneren var kronik sorunlu diyenler de var. Ne yapacağımı şaşırdım. Daha ürünü kargoya vermediler ama sipariş iptali yapabilmem lazım yapamıyorum.

Bu SSD'yi sipariş etsem olur mu acaba iade edip? Nasıldır?
ADATA'da SU630 serisine bakıyorsanız,evet,benzr yorumları görürsünüz ki hakikaten durumları benzerdir,sorduğunuz ürünü tercih edebilirsiniz,hem tercih edilen bir modeldir hem de her türlü 30 gün koşulsuz iade garantiniz olur,ürün Amazon satışlı,dolayısıyla alıp arkanıza yaslanın diyebileceğim bir alışveriş olur sizin için. Sipariş iptali konusuna gelecek olursak ta aşkınız ilk meyvelerini vermeye başlıyor desem yeridir,muhtemelen ürünler paketleniyor konumunda görünüyordur,bu da siparişi işleme alıp faturalandırma sürecini başlattıkları anlamına gelir. Bu durumda yapmanız gereken şey arayıp sipariş iptalini onların yapmasını istemeniz. Size vercekleri cevap ise'' Biz talebinizi yetkili departmana ilettik,aksi bir durum olmaz ise sipariş iptali sağlanarak 3-5 iş günü içinde ücret iadeniz bankanıza aktarılır fakat ola ki bir aksaklık yaşanır ve siparişiniz kargolanırsa teslim almadan iade edin,bize geldiğinde ücret iadenizi yaparız.'' şeklinde olacaktır. Bunun Türkçe meali ise şudur; Biz depoya söyledik,eğer unutmadan,fatura iptali yaparlarsa paranı yatırırz. Yok eğer depo gözden kaçırır kaza ile ürünü kargoya verirlerse ancak geri geldiğinde ücreti iade edebiliriz demektir. He şöyle bir şey de var şanslı isen uğraşabilecek bir temsilciye denk gelirsin ve fatura kesilmediyse microdan siparişi siler,iptal edilecek konumuna alırlar,bu sayede sipariş depoya hiç ulaşmaz ve gün sonunda paran hesaba yatar. He orada da şöyle bir şey var muhasebe iptal edilecek konumdaki siparişlerin iadesini günlük olarak yapıyorsa gün sonunda yatar,eğer muhasebede yoğunluk varsa onlar iptal edileceğe aldıkları takdirde yarından itibaren yine birkaç kez arayıp muhasebeden iade yapmasını rica edecek bir temsilci bulman gerekecek. Düşün,bu daha siparişini verdiğin gün sadece yaşayabileceğin olası ihtimaller,bunun birde arıza versiyonunu hayal etsene. :D

Adata'da SU630 serisine bakıyorsanız, evet, benzr yorumları görürsünüz ki hakikaten durumları benzerdir, sorduğunuz ürünü tercih edebilirsiniz, hem tercih edilen bir modeldir hem de her türlü 30 gün koşulsuz iade garantiniz olur, ürün Amazon satışlı, dolayısıyla alıp arkanıza yaslanın diyebileceğim bir alışveriş olur sizin için. Sipariş iptali konusuna gelecek olursak ta aşkınız ilk meyvelerini vermeye başlıyor desem yeridir, muhtemelen ürünler paketleniyor konumunda görünüyordur, bu da siparişi işleme alıp faturalandırma sürecini başlattıkları anlamına gelir. Bu durumda yapmanız gereken şey arayıp sipariş iptalini onların yapmasını istemeniz. Size vercekleri cevap ise" biz talebinizi yetkili departmana ilettik, aksi bir durum olmaz ise sipariş iptali sağlanarak 3-5 iş günü içinde ücret iadeniz bankanıza aktarılır fakat ola ki bir aksaklık yaşanır ve siparişiniz kargolanırsa teslim almadan iade edin, bize geldiğinde ücret iadenizi yaparız." şeklinde olacaktır. Bunun Türkçe meali ise şudur; biz depoya söyledik, eğer unutmadan, fatura iptali yaparlarsa paranı yatırırz. Yok eğer depo gözden kaçırır kaza ile ürünü kargoya verirlerse ancak geri geldiğinde ücreti iade edebiliriz demektir. He şöyle bir şey de var şanslı isen uğraşabilecek bir temsilciye denk gelirsin ve fatura kesilmediyse Micro'dan siparişi siler, iptal edilecek konumuna alırlar, bu sayede sipariş depoya hiç ulaşmaz ve gün sonunda paran hesaba yatar. He orada da şöyle bir şey var muhasebe iptal edilecek konumdaki siparişlerin iadesini günlük olarak yapıyorsa gün sonunda yatar, eğer muhasebede yoğunluk varsa onlar iptal edileceğe aldıkları takdirde yarından itibaren yine birkaç kez arayıp muhasebeden iade yapmasını rica edecek bir temsilci bulman gerekecek. Düşün, bu daha siparişini verdiğin gün sadece yaşayabileceğin olası ihtimaller, bunun bir de arıza versiyonunu hayal etsene. :D

Farklı bir SSD siparişi verdim Amazon'dan. Patriot önermişler forumlarda. İncehesaptakini iptal edeceğim artık ne zaman veirlerse parayı versinler yapacak bir şey yok.
Adata'da SU630 serisine bakıyorsanız, evet, benzr yorumları görürsünüz ki hakikaten durumları benzerdir, sorduğunuz ürünü tercih edebilirsiniz, hem tercih edilen bir modeldir hem de her türlü 30 gün koşulsuz iade garantiniz olur, ürün Amazon satışlı, dolayısıyla alıp arkanıza yaslanın diyebileceğim bir alışveriş olur sizin için. Sipariş iptali konusuna gelecek olursak ta aşkınız ilk meyvelerini vermeye başlıyor desem yeridir, muhtemelen ürünler paketleniyor konumunda görünüyordur, bu da siparişi işleme alıp faturalandırma sürecini başlattıkları anlamına gelir. Bu durumda yapmanız gereken şey arayıp sipariş iptalini onların yapmasını istemeniz. Size vercekleri cevap ise" biz talebinizi yetkili departmana ilettik, aksi bir durum olmaz ise sipariş iptali sağlanarak 3-5 iş günü içinde ücret iadeniz bankanıza aktarılır fakat ola ki bir aksaklık yaşanır ve siparişiniz kargolanırsa teslim almadan iade edin, bize geldiğinde ücret iadenizi yaparız." şeklinde olacaktır. Bunun Türkçe meali ise şudur; biz depoya söyledik, eğer unutmadan, fatura iptali yaparlarsa paranı yatırırz. Yok eğer depo gözden kaçırır kaza ile ürünü kargoya verirlerse ancak geri geldiğinde ücreti iade edebiliriz demektir. He şöyle bir şey de var şanslı isen uğraşabilecek bir temsilciye denk gelirsin ve fatura kesilmediyse Micro'dan siparişi siler, iptal edilecek konumuna alırlar, bu sayede sipariş depoya hiç ulaşmaz ve gün sonunda paran hesaba yatar. He orada da şöyle bir şey var muhasebe iptal edilecek konumdaki siparişlerin iadesini günlük olarak yapıyorsa gün sonunda yatar, eğer muhasebede yoğunluk varsa onlar iptal edileceğe aldıkları takdirde yarından itibaren yine birkaç kez arayıp muhasebeden iade yapmasını rica edecek bir temsilci bulman gerekecek. Düşün, bu daha siparişini verdiğin gün sadece yaşayabileceğin olası ihtimaller, bunun bir de arıza versiyonunu hayal etsene. :D

Bu arada senle bir daha asla konuşmayacağım. Bütün moralimi iştahımı yerle bir ettin. :D

Geri
Yukarı