35Mbps pakete geçişte ping değerleri düeşr mi?

yasinseker02

Decapat
Arkadaşlar Türk Telekom internet vardı 16Mbps'ye kadar 1.5MB ile indiriyordu.
Bugun Türk Telekom'u aradik 35Mbps'e çıkardık 2-15 gün arasında paket değisikliginin gerceklesecegini soylediler benim aklimda 2 soru var:

Upload ve download hızı ne kadar artar? Bir de CS oynuyorum, genelde ping degeri herkes internete bagliyken 150 160 civari oluyordu bu yuzden herkesi Wi-Fi'den cikartmak zorunda kalıyordum 60'la oynuyordum. Simdi boyle bir sorun ortadan kalkar mı?

100 MBPS İnternet ile 35 MBPS arasındaki tek fark 5-10 idi.
Konumdan kaynaklı oluyor ping durumu.

ADSL'den VDSL'e geçeceğiniz için ping değerleri iyileşir ama yine de bina içi tesisattan evinize kadar gelen kablonun sağlıklı olması gerekir. Aynı durumu yaşadım.

Not: Santrale olan uzaklığınızı da göz önüne almak gerekir.

Peki ya kaç MB ile indirebilirim oyun indirecegim zaman işkence oluyordu 1.5MB ile indirmek hiç yoktan bir 4MB ile indirme hizı gorebilir miyim?
Not: 35Mbps'ye kadar 35 değil.

Şöyle örnek vereyim size. Benim paketim 50Mbps download 10Mbps upload. 44-46MBPS arası download, 7-8 arası upload almaktayım. Oyunları steamdan indirirken 5.5-6 Mbps hızla indiriyorum. Sizde de aynı durum mu olur bilemem ama örneğin Speedtest'te hızınız 25 çıktı diyelim (kötüyü örnek alalım) ve 3Mbps ile indirebilirsiniz oyunları bu durumda. Eğer 30 çıkarsa da 3.5-4 Mbps civarı işte.

Geri
Yukarı