36.000 TL Gaming notebook önerisi

Bütçe
36.000 TL
Knk ben baya araştırmıştım bunları. Kesinlikle tuf serisi almanı tavsiye etmiyorm. Hem çok ısınıyor hemde aynı fiyata daha iyileri var. Benim tercihim MSI olurdu. Yada excalibur g900 serisi olabilir. Bende g770 var ve gerçelten çok memnum. Monster da tulpar serisi de olabilir. Kesinlikle abra serisini tavsiye etmem ama tulpar serisin de 300hz olan ekranlı bilgisayarlar var. Onlar gerçekten iyi. Lenovo, Hp, Dell ... bnları direkt geç. Zaten oyun bilgisayarı istemişsin. Bunlara yaklaşma bile. Alacakasan MSI, Excalibur, Monster ( Tulpar ) tavsiye ederim. GameGaraj da var ama o bilgisayar hakkında pek bilgim olmadığı için ne söylesem seni yanıltmış olurum.

Kesinlikle en az 32 gb Ram olsun.
En az 10. Nesil işletim sistemi olsun.
Amd - İntel arasında ben İnteli tercih ederim.
* Ekran kartı en az Rtx 3060 olsun. Mümkünse 3070, 3070ti olsa daha iyi olur.

Mesela bu bilgisayarda Rtx 3070, 1TB HDD 1TB SDD toplam 2 TB hafızası var.

Ama şunu unutma hangi oyun bilgisayarını alsan ısınma olacaktır. Ben de g770 var. Ben bütün ouyunları en yüksek grafik de oynarım. Forza 5 de soğutucu olmadan, arka planda oyun ve film indirilirken bilgisayarın sıcaklığı 100 dereceyi gördü. Ve bu gayet normal. Ayrı olarak 300 400 tl civarı soğutucu alsan çok iyi olur.

UMARIM YORUMUM FAYDALI OLUR SENİN İÇİN 😊😊😊

Kanka ben bayağı araştırmıştım bunları. Kesinlikle TUF serisi almanı tavsiye etmiyorum. Hem çok ısınıyor hem de aynı fiyata daha iyileri var. Benim tercihim MSI olurdu. Ya da Excalibur G900 serisi olabilir. Bende G770 var ve gerçelten çok memnum. Monster da Tulpar serisi de olabilir. Kesinlikle Abra serisini tavsiye etmem ama Tulpar serisin de 300Hz olan ekranlı bilgisayarlar var. Onlar gerçekten iyi. Lenovo, HP, Dell... Bnları direkt geç. Zaten oyun bilgisayarı istemişsin. Bunlara yaklaşma bile. Alacakasan MSI, Excalibur, Monster ( Tulpar ) tavsiye ederim. GameGaraj'da var ama o bilgisayar hakkında pek bilgim olmadığı için ne söylesem seni yanıltmış olurum.

Kesinlikle en az 32 GB RAM olsun.
En az 10. Nesil işletim sistemi olsun.
AMD - Intel arasında ben Intel'i tercih ederim.
* Ekran kartı en az RTX 3060 olsun. Mümkünse 3070, 3070 Ti olsa daha iyi olur.

Mesela bu bilgisayarda RTX 3070, 1TB HDD 1TB SSD toplam 2 TB hafızası var.

Ama şunu unutma hangi oyun bilgisayarını alsan ısınma olacaktır. Ben de G770 var. Ben bütün ouyunları en yüksek grafik de oynarım. Forza 5 de soğutucu olmadan, arka planda oyun ve film indirilirken bilgisayarın sıcaklığı 100 dereceyi gördü. Ve bu gayet normal. Ayrı olarak 300 400 TL civarı soğutucu alsan çok iyi olur.

UMARIM YORUMUM FAYDALI OLUR SE'ni̇n İÇİN 😊😊😊

Lenovo Dell HP geç mi? Onun yerine çöp yığını excaliburmu alsın.

Lenovo Dell HP geç mi? Onun yerine çöp yığını excaliburmu alsın.
Bizzat benim oda arkadaşım da Leovo Legion 5 var. ( Pro değil ) İkimizde aynı zamanda aldık. Şu anda oyun performansı olarak benim bilgisayarıma yaklaşamıyor bile. Fps leri hiç demiyorum bile.

Artı olarak senin gösterdiğin bilgisayar asla bu fiyat etmez. Benim ki ile özellikleri neredeyse aynı sadece 2 şey farklı. O Rtx 3070 benimki 3050Ti. Bu biraz fark oluşturabilir, ama çok değil. İkinci fark ise o 165 Hz benimki 144 Hz.

Hem o fiyata https://www.epey.com/laptop/casper-excalibur-g900-1180-ef70r-b.html
bu var. 64 Gb ram. Rtx3070. Windows 11 Pro. 1Tb Ssd

Bizzat benim oda arkadaşım da Leovo Legion 5 var. ( Pro değil ) İkimizde aynı zamanda aldık. Şu anda oyun performansı olarak benim bilgisayarıma yaklaşamıyor bile. Fps leri hiç demiyorum bile.

Artı olarak senin gösterdiğin bilgisayar asla bu fiyat etmez. Benim ki ile özellikleri neredeyse aynı sadece 2 şey farklı. O Rtx 3070 benimki 3050Ti. Bu biraz fark oluşturabilir, ama çok değil. İkinci fark ise o 165 Hz benimki 144 Hz.

Hem o fiyata https://www.epey.com/laptop/casper-excalibur-g900-1180-ef70r-b.html
bu var. 64 Gb ram. Rtx3070. Windows 11 Pro. 1Tb Ssd
Üstelik özellikleri bile kıyaslasan Excalibur'un yanından bile geçemez. İnsanların Excalibura karşı bir ön yargısı var. Tamam 2 3 yıl önceki bilgisayarları çöp olabilir ama şu anda yeni çıkardıkları bilgisayarlara kime laf diyemez. Gerek dayanıklılık olsun, gerek performans olsun, gerek müşter temsilcisine ulaşmak olsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı