360 TL bandında alınabilecek en iyi modem nedir?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhabalar. 360 TL bandında bir modem arıyorum. Yazılımsal olsun, performans olsun iyi bir modem arıyorum. Aklıma Tenda V12 ve Keenetic Omni DSL yattı. Bu ikisi arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz? Bunlara alternatif performanslı bir modem biliyor musunuz bu fiyat bandında? NetSpeed 35 Mbps tarifesini kullanıyorum.

Keenetic Omni DSL kullanıyorum. Tavsiye ederim. Ben de buradan tavsiye ile aldım.

Omni DSL. Keneetic modemlerin yazılımı iyi olduğu için daha az sorun yaşarsınız. Donanımı da iyi oluyor.
Keenetic Omni DSL kullanıyorum. Tavsiye ederim. Ben de buradan tavsiye ile aldım.
Keenetic Omni DSL gayet iyidir. Kullanıyorum ben de, öneririm.
Hocalarım elimde ASUS DSL-N16P modem var. Ama ASUS bunu ürettiğini bile bilmiyor. Destek sitesinde bu modeme yer vermemiş ama var fiziksel olarak. Hiç güncelleme almamış. Beta yazılımı bile mevcut değil. Aldım ama bin pişman oldum aldığıma. Sürekli DSL bağlantımı kesiyor ve IP alamadığı için hiçbir şekilde bağlanamıyor. İlla gidip kendim elimle kapayıp açmam lazım ama böyle de fayda etmiyor çünkü 1 saat sonra yine kopuyor. NetSpeed'i 2-3 kez aradım bunun için ve onlar tarafında hattımın durumunun mükemmel olduğunu ve modem değiştirmem gerekebileceğini söylediler ve ne olur ne olmaz diyip hattıma güncelleme yolladılar 2 kez. Ama nafile. Hiçbir şekilde sorun çözülmüyor. Omni DSL böyle yapar mı sizce?

Hocalarım elimde ASUS DSL-N16P modem var. Ama ASUS bunu ürettiğini bile bilmiyor. Destek sitesinde bu modeme yer vermemiş ama var fiziksel olarak. Hiç güncelleme almamış. Beta yazılımı bile mevcut değil. Aldım ama bin pişman oldum aldığıma. Sürekli DSL bağlantımı kesiyor ve IP alamadığı için hiçbir şekilde bağlanamıyor. İlla gidip kendim elimle kapayıp açmam lazım ama böyle de fayda etmiyor çünkü 1 saat sonra yine kopuyor. NetSpeed'i 2-3 kez aradım bunun için ve onlar tarafında hattımın durumunun mükemmel olduğunu ve modem değiştirmem gerekebileceğini söylediler ve ne olur ne olmaz diyip hattıma güncelleme yolladılar 2 kez. Ama nafile. Hiçbir şekilde sorun çözülmüyor. Omni DSL böyle yapar mı sizce?
Hayır hocam. Şimdiye kadar sıkıntı yaşamadım. 50 Mbps Millenicom kullanıyorum.

Hayır hocam. Şimdiye kadar sıkıntı yaşamadım. 50 Mbps Millenicom kullanıyorum.
Valla eğer böyleyse birazdan sipariş vereceğim. Yemin ederim eski modemimde aralıksız 24 gün açık kaldığını hatırlıyorum. ASUS aldığımdan beridir maksimum 6-7 gün gördüm. Bu kadar sorunlu olacağını tahmin etmiyordum.

Arkadaşlar ben Superonline modem kullanıyorum ekstra modem alınca ne gibi farklılıklar oluyor? İnternet sağlayıcısının verdiği modem yetmiyor mu?

Eğer sorun kesin modem kaynaklı ise, ki öyle gibi, yeni modem ile sorun çözülür.

Arkadaşlar ben Superonline modem kullanıyorum ekstra modem alınca ne gibi farklılıklar oluyor? İnternet sağlayıcısının verdiği modem yetmiyor mu?
Yazılımsal ve donanımsal olarak yetersiz. Bu modemler "internet versin de nasıl verirse versin" kafasında olduğu için.
Eğer sorun kesin modem kaynaklı ise, ki öyle gibi, yeni modem ile sorun çözülür.
Ben de öyle düşünüyorum. NetSpeed defalarca kez kontrolü sağladı ve hiçbir problem olmadığını hatta 65 Mbps'e kadar alabileceğimi bile söylemişti.
Keenetic Omni DSL sipariş verdim. Umarım pişman etmez. Daha fazla kesintilerle uğraşmak istemiyorum açıkçası.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı