3600 ısınıyor

Batuhanvalo55

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen hafta AMD Ryzen 5 3600 işlemci satın aldım. İlk bilgisayara taktığımda sıcaklık değeri 60-70 arasıydı. BIOS'tan 4.0GHz ve 1.15 voltaja overclockladım. Normal masaüstündeyken sıcaklık değerlerim 45-55 arası. Kasam 3-4 yıllık ve takarken herhangi bir termal macunda sürmedim. Stok fanda gelen termal macunla çalıştırdım. Şöyle bir planım var;

Bu üç parçayı alıp işlemcinin ısısını düşürmeyi planlıyorum. Sizce işlemci ısım kaç derecelere düşer? Daha iyi bir önerisi olan varsa söylerse sevinirim.

Attığın linkteki kasan zannediyorum ve fanların o kadar kaliteli değil yani kasan genel olarak sıcak.
Stok soğutucuyu düzgün takmamış olabilirsin. Bu kadar ısınmaması gerek.
Soğutucu alman ısıları yüksek oranda düşürecektir. Termal macunda güzel.

Attığın linkteki kasan zannediyorum ve fanların o kadar kaliteli değil yani kasan genel olarak sıcak.
Stok soğutucuyu düzgün takmamış olabilirsin. Bu kadar ısınmaması gerek.
Soğutucu alman ısıları yüksek oranda düşürecektir. Termal macunda güzel.
Hocam o 3 parçayı alıp diyor yani kasaı o değil.

Arkadaşlar geçen hafta AMD Ryzen 5 3600 işlemci satın aldım. İlk bilgisayara taktığımda sıcaklık değeri 60-70 arasıydı. BIOS'tan 4.0GHz ve 1.15 voltaja overclockladım. Normal masaüstündeyken sıcaklık değerlerim 45-55 arası. Kasam 3-4 yıllık ve takarken herhangi bir termal macunda sürmedim. Stok fanda gelen termal macunla çalıştırdım. Şöyle bir planım var;

Bu üç parçayı alıp işlemcinin ısısını düşürmeyi planlıyorum. Sizce işlemci ısım kaç derecelere düşer? Daha iyi bir önerisi olan varsa söylerse sevinirim.

Bence bu soğutucu daha performanslı olacaktır 3 fanlı 12 adet bakır boru var bende almayı düşünüyorum. Hemde fiyatı daha uygun.

Arkadaşlar yaptığınız öneriler için teşekkür ediyorum fakat 550-600 TL gibi bir bütçem var. Bu bütçeye uygun öneriler yaparsanız daha sağlıklı olur benim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı