R5 3600 ısınıyor

drthyoo

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
R5 3600 işlemcim var ve r6s oyununda daha önce fazla ısınmaz iken şimdileri 85 derecelere kadar çıkıyor. Overclock anakart ve stok fan ile birlikte kullanıyorum. İşlemci için ilerki zamanlarda sıvı soğutma(120mm) edinmeyi düşünüyorum. Şimdilik kısa vadede ısınma sorunu nasıl çözebilirim?

Arkadaşlar merhaba,
R5 3600 işlemcim var ve r6s oyununda daha önce fazla ısınmaz iken şimdileri 85 derecelere kadar çıkıyor. Overclock anakart ve stok fan ile birlikte kullanıyorum. İşlemci için ilerki zamanlarda sıvı soğutma(120mm) edinmeyi düşünüyorum. Şimdilik kısa vadede ısınma sorunu nasıl çözebilirim?

Hocam kasa modeliniz nedir?

Ne zamandır kullanıyorsunuz? Sonradan ısınmaya başladığına göre termal macun eskimiş olabilir. Havalar da ısındığından kasanın hava aldığına emin olun. Sıcaklık gene düşmezse undervolt yapabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba,
BIOS ayarlarından CPB kapatmayı deneyin hocam.

Stok fan kullanıyorsanız değiştirmenin vakti gelmiş demektir. Yaz aylarında normal ısının üstüne çıkması çok normal. R5 3600 gibi bir işlemci zaten ısınmasıyla popüler bir işlemci olduğu için güzel bir soğutucu almanızı öneririm.

Yaz geldi ondandır.
yüksek ihtimal ama bu kadar hızlı mı etki eder
Termal macun değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
yeni değiştirdim
Hocam kasa modeliniz nedir?
ranker cygnus v2 beyaz tempered
BIOS ayarlarından CPB kapatmayı deneyin hocam.
biosta o yeri bulamadım.Asus b550 için bildiğiniz yer var mıdır?
Stok fan kullanıyorsanız değiştirmenin vakti gelmiş demektir. Yaz aylarında normal ısının üstüne çıkması çok normal. R5 3600 gibi bir işlemci zaten ısınmasıyla popüler bir işlemci olduğu için güzel bir soğutucu almanızı öneririm.
120mm sıvı soğutmaya doğru yol almaya başlayacağım sanırım

yüksek ihtimal ama bu kadar hızlı mı etki eder

yeni değiştirdim

ranker cygnus v2 beyaz tempered

biosta o yeri bulamadım.Asus b550 için bildiğiniz yer var mıdır?

120mm sıvı soğutmaya doğru yol almaya başlayacağım sanırım
Hocam biraz karıştırın bulursunuz. Tam olarak bilemiyorum nerede olduğunu maalesef.

Ryzen Master yükleyerek oyun sırasında işlemci voltajı ne seviyede kontrol edebilirsin. Eğer OC yaptın ve undervolt yapmadıysan muhtemelen 1.4 Volt üzerini görüyordur ki bu durumda stok fan ile oyun sırasında bu sıcaklıkları görmen normal.

Geri
Yukarı