3600 + RX 580 sisteme 500W PSU yeterli mi?

Hocam 1660 Super ekran kartım Ryzen 5 1600 AF var bende ve 500W 80+ PSU var. 600W alsa mıydım diye düşündüm ona rağmen. 1660 Super 125W güç çekiyor Ryzen 5 1600'de 65W güç çekiyor. RX580 225W elektrik çekiyor. Kararı size bırakıyorum.

Bende RX 580 R5 2600 var bana 6 7 kişi 500 Watt 80 Plus gayet yeter dedi 1 senedir kullaniyorum problem olur mu bende.

Kardeş bende RX 580 R5 2600 var herkes bana gayet yeter diyor Technopat'da ve ben 1 senedir kullanıyorum sıkıntı yok? Benimki de 500 Watt fazla fazla yeter dediler bana hem de 5 6 kişi.
Bunu diyen ben değilim. Vektron elektrik ve 2 tane profesyonel servis söyledi bunu. Mahalle bilgisayarcısı da değil. Kullandığım modeli söyleyeyim.
Cooler Master Masterwatt Lite 500W.
Ayrıca, yük altında RX 580 elektriğe doymuyor. Benden söylemesi :).

Bende RX 580 R5 2600 var bana 6 7 kişi 500 Watt 80 Plus gayet yeter dedi 1 senedir kullaniyorum problem olur mu bende.

Hocam kesin sıkıntı olur diye bir kaide yok. Yeter ama ucu ucuna yetiyor. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki sistemin kullandığı güç PSU'nun %50'si ile %80'i arasındaysa PC tam performans çalışır. Buradaki %50-%80 aralığını hesaplarken 12 kanaldan verdiği güce bakmak gerekiyor lakin. Yanlış bilmiyorsam bu böyledir.

Hocam kesin sıkıntı olur diye bir kaide yok. Yeter ama ucu ucuna yetiyor. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki sistemin kullandığı güç PSU'nun %50'si ile %80'i arasındaysa PC tam performans çalışır. Buradaki %50-%80 aralığını hesaplarken 12 kanaldan verdiği güce bakmak gerekiyor lakin. Yanlış bilmiyorsam bu böyledir.

Zaten benimki Gamepower herkes patlar diyor korkuyorum 650 Watt Sharkoon ya da Corsair alacağım.

Kaliteli PSU bir sistemin bana göre en temel taşıdır. Sisteme doğru gücü aktarılması sistemin stabilitesi ve sağlığı açısından çok ama çok önemli. PSU'da tasarruf edeceğim diyerek kalitesiz güç kaynağı almak milyarlık bir sistemi o ucuz güç kaynağına emanet etmek demektir ki, bizim sık sık elektrik kesintisi yaşanan, şebekeden gelen gücün dalgalandığı bir ülkede kesinlikle kaliteli bir güç kaynağı almak şart. Kalitesiz güç kaynağı alma hatasına ben de düştüm güzelim sistemim neredeyse yanıyordu, şansım varmış ki sadece PSU yandı. Ardından Cooler Master Masterwatt Lite 600w 80+ aldım kafam rahat.

Kaliteli PSU bir sistemin bana göre en temel taşıdır. Sisteme doğru gücü aktarılması sistemin stabilitesi ve sağlığı açısından çok ama çok önemli. PSU'da tasarruf edeceğim diyerek kalitesiz güç kaynağı almak milyarlık bir sistemi o ucuz güç kaynağına emanet etmek demektir ki, bizim sık sık elektrik kesintisi yaşanan, şebekeden gelen gücün dalgalandığı bir ülkede kesinlikle kaliteli bir güç kaynağı almak şart. Kalitesiz güç kaynağı alma hatasına ben de düştüm güzelim sistemim neredeyse yanıyordu, şansım varmış ki sadece PSU yandı. Ardından Cooler Master Masterwatt Lite 600w 80+ aldım kafam rahat.
Fps 500w ahbc 80+ bronze psu kullanacağım birde akım korumalı priz alacağım kaliteli bir marka. Bu sistemi riske atar mı?

İnternetten bir kaç tane siteden test ettim. Minimum 430w olarak gözüküyor 500w yeterli olur diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı