RX 580 500W PSU yeterli mi?

Crixus01

Centipat
Arkadaşlar giriş seviyesi bir sistemim vardı ve ben bu sistemi yavaş yavaş yükseltmeye karar vererek GT1030 olan ekran kartımı RX 580 ile değiştirdim (darboğaz olacağını biliyordum). Bir süre sonra oyunlarda 1080P yüksek ayarlarda 5dk oynayınca ekranda görüntü gitmeye başladı. Bildiğiniz gibi AMD kartların güç tüketimi çok fazla. Ben bu ekranın gitme sorunun Power'dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama tam emin olamadım. PSU değiştireceğim fakat ucuz bir şey değil ki en az 400-500 TL. Acaba sorun PSU değil de başka bir şeyden kaynaklı olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

-Intel Pentium G4600 SOKET 1151 3, 6 GHz İŞLEMCİ
-Gigabyte GA-H110M-S2V Intel ANAKART
- G.Skill 8 GB Aegis DDR4 2133 MHz RAM
-RX 580 4 GB OC EKRAN KARTI
-Thermaltake V2 Plus 500W MİDT ATX KASA
-Seagate 1TB SATA
-Corsair 120GB SSD

Arkadaşlar giriş seviyesi bir sistemim vardı ve ben bu sistemi yavaş yavaş yükseltmeye karar vererek GT1030 olan ekran kartımı RX 580 ile değiştirdim (darboğaz olacağını biliyordum). Bir süre sonra oyunlarda 1080P yüksek ayarlarda 5dk oynayınca ekranda görüntü gitmeye başladı. Bildiğiniz gibi AMD kartların güç tüketimi çok fazla. Ben bu ekranın gitme sorunun Power'dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama tam emin olamadım. PSU değiştireceğim fakat ucuz bir şey değil ki en az 400-500 TL. Acaba sorun PSU değil de başka bir şeyden kaynaklı olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

-Intel Pentium G4600 SOKET 1151 3, 6 GHz İŞLEMCİ
-Gigabyte GA-H110M-S2V Intel ANAKART
- G.Skill 8 GB Aegis DDR4 2133 MHz RAM
-RX 580 4 GB OC EKRAN KARTI
-Thermaltake V2 Plus 500W MİDT ATX KASA
-Seagate 1TB SATA
-Corsair 120GB SSD
Psu tamı tamına yetiyor diyebilirim ama ben olsam işlemciyi değiştirirdim en azından i5 almanı tavsiye ediyorum o ekran kartının faydasını işlemciyi degistirdigin zaman anlarsın yani bence psu yerine işlemci al

psu: t 500w
İşlemcin sürekli darboğaz olarak çalıştığı için çok ısınıyorsa kendini kapatıyor olabilir sıcaklık değerlerini kontrol eder misin ?
Şuan kullandığın PSU kaç wat ?
500 w
Psu tamı tamına yetiyor diyebilirim ama ben olsam işlemciyi değiştirirdim en azından i5 almanı tavsiye ediyorum o ekran kartının faydasını işlemciyi degistirdigin zaman anlarsın yani bence psu yerine işlemci al
yeni bir işlemci aldığımda güç tüketimi daha fazla mı olacak az mı ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı