3600 sisteme Zalman ZM-T7 kasa + 2 Corsair iCUE SP120 fan nasıl gider?

FalcoNN231

Picopat
Daha fazla  
Selamlar yakın zamanda PC toplayacağım bu iki ikili nasıl gider kasayı sade ve iyi bir kasa tercih ettim fanlar kasadan pahalı oldu ama zaten bütçem yetiyor fanlar nasıldır performanslı olsun yeter RGB yede gerek yok ama Corsair'e de güvenmekteyim düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Sistem:
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz 35MB Soket AM4 Fanlı İşlemci
Anakart: Gigabyte B450M H AMD B450 Soket AM4 DDR4 3600(OC)MHz mATX Gaming (Oyuncu) Anakart.
Ekran kartı: Asus DUAL-RX5500XT-O4G-EVO AMD Radeon RX 5500 XT 4GB GDDR6 128Bit Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı
PSU: Sharkoon SHP650 V2
Kasa:Zalman ZM-T7 USB 3.0 Siyah ATX Mid-Tower Gaming Kasa
Fanlar:Corsair iCUE SP120 2 adet

Not: Ekran kartı stoğu olmadığı için RX 5500 XT tercih etmek istedim ve eğer stok olursa RX 5600 XT takacağım ekran kartıda önerebilirsiniz AMD ekran kartı olacak.
Not 2: PC'yi şubat ortası alacağım.
Not 3: RAM ve SSD bende bulunmakta.
Bütçe: 6000TL.

SP120'yi tekli olarak alırsan RGB yazılımından faydalanamazsın yani İCUE'den.
İCUE için Corsair marka kontrölcü kullanman gerek. Commander Pro tarzı.
RGB istemiyorsan daha da iyi fanlar önerebiliriz.
Arctic Bionix F120'ler kasa fanı olarak mükemmellerdir. Bionix P serileri ise radyatör fanı olarak geçmektedir.

Çok gereksiz şeyler para harcamışsın.

Şu an PC toplanmaz piyasada ekran kartı yok ve RX 5500 XT almanı da tavsiye etmem.

SP120'yi tekli olarak alırsan RGB yazılımından faydalanamazsın yani ICUE'den.
iCUE için Corsair marka kontrölcü kullanman gerek. Commander Pro tarzı.
RGB istemiyorsan daha da iyi fanlar önerebiliriz. Arctic bionix F120'ler kasa fanı olarak mükemmellerdir. Bionix p serileri ise radyatör fanı olarak geçmektedir.

Pek anlamam kasa fanlarından link ile öneri gönderebilirsiniz. RGB'ye takıntım yok hatta sade kasalara yöneldim.

Çok gereksiz şeyler para harcamışsın.

Şu an PC toplanmaz piyasada ekran kartı yok ve RX 5500 XT almanı da tavsiye etmem.

İnsanlar daha kötüye gidecek diyor yazdığım gibi şubatta alacağım o zaman değişir piyasa zaten RX 5600 XT alacağım bulabilirsem.
Çok iyi hava akışı sağlar kasandaki tüm boşlukları bu fan ile doldurabilirsin.

2 adet fan alacağım söylemeyi unutmuşum zaten kasada 1 egzoz 1 önde fan var.

Teşekkürler öneri için büyük ihtimalle o fanı alacağım.
Çok iyi hava akışı sağlar kasandaki tüm boşlukları bu fan ile doldurabilirsin.
Bir soru daha sormak istiorum RX 5500 XT Ryzen5 3600'e darboğaz yapar mı?

Geri
Yukarı