Çözüldü 3600MHz RAM'de Yalnızca 3200MHz XMP Profili var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmreK

Kilopat
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX B450'e - Ryzen 1600 AF - Team Group 8x2 16 GB 3600MHz CL19 RAM'li bir sistem aldım. RAM'lerin XMP ayarının olduğunu biliyordum, BIOS'a girip D. O.C.P. Kısmına geldiğimde yalnızca 3200MHz'lik bir profille karşılaştım mecburen onu seçmek durumunda kaldım. RAM'lerin gerçekten sahip olduğu (veya olması gerektiği gibi) 3600MHz'lik XMP profilini geri getirmeye yönelik bir imkan var mıdır? Veya RAM'lerimi nasıl 3600MHz olarak çalıştırabilirim?
BIOS güncellemesi yaptım.
RAM linki: TeamGroup T-Force VULCAN TUF DDR4 3200 MHz review
(Tolga Bey; @actanonverba [kendisi 1 ay banlanmış] arkadaşım sizin bu konuda bilgili olduğunuzu ve etiketlemem gerektiğini söyledi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. @Tolga Samet)
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistemi kapatıp fişini çekip birkaç dakika bekle.

Belki anakart üstünde bulunan enerji boşalırsa belki sorun çözülür.
@EmreK Bey, konunuzu bölüyorum kusura bakmayın.
@Shimada Sensei Bey, Dram Calculator'da Profile Version seçeneğinde manuel seçersek ne değişir? (XMP açmadan manuel OC yapıyorum ama orada kalite açısından profile V1 seçeneğini seçmemi istiyor, anlamadım).

PP.png

Şuan Crucial Ballistix 3000MHz CL15 ramleri, 3733MHz CL16-19-19-19-36 1.38V değerlerinde kullanıyorum (Onaylarsanız, resimde attığım değerleri ilk defa gireceğim).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı