3600X Cinebench 23 testi sonuçları

M.Yzr

Kilopat
Kek günü
Yer
Gebze/Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI PRO Z690-A WiFi / i5-12600K / ASUS TUF Gaming RTX 4070 OC / Crucial Pro RAM 32 GB (2x16) / Crucial P3 Plus 1TB M.2 / Kingston NV2 500GB / Thermalright Frozen Prism 240 Black ARGB / LG Ultragear 27GR83Q-B 27 / DeepCool CH560 Mesh Digital Tempered Glass ARGB E-ATX.
Meslek
Avukat
Cinebench testinde 4.3 GHz, 1.20V, 9892 puan ve 75 dereceyi gördü maksimum. Arctic 34 CPU fan takılı. (Tek fanlı model)
AMD Ryzen Master programını kullanarak en iyi voltaj/sıcaklık değerini bulmaya çalışıyorum ama pek bilgim yok. Sizce bu ayar iyi midir?

Bende1.28V 4.4GHz ile 10400 puan aldım Max sıcaklık 76. soğutucum AMD wrait Max değerler gayet iyi fakat belirtmemişsiniz PBO off mu on mu? (

PBO yazmıştım düzeltmeden önce internetten araştırabilirsiniz her anakrta her koşulda farklı performans veriyor bu yüzden kapatıp ve açıp 2 test yapın ve hangisinde daha fazla skor alıyorsanız o ayarı kullanın açılımı Precision Boost overdriver. BIOS'ta Advanced sekmesinde AMD overcloking sekmesine tıkladığınızda oradan açıp kapatabilrisiniz.
Bir de haberin olsun her bilgisayar açıldığında Ryzen Master'da aynı ayarları tekrar apply etmen gerek her PC açıldığında stock ayarlar kullanılır.(BIOS'tan aynı ayarları yaparak bu zahmetten kurtulabilirsin)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı