i7 9700K Cinebench R20 sonuçları nasıl?

En azından üst paneli bulunan bir kasan var, çok da gerekli değil şu aşamada. Düzgün bir hava soğutma veya yeterli bütçeye sahipsen sıvı soğutmaya geçersen problem kalmayacaktır zaten.
4.3GHz'de aynı voltaj kombinasyonları ile sağlıklı şekilde çalışma olasılığı daha yüksek.

Ek olarak "madem i7 9700K alıyorsun, yanına iyi de birer soğutma çözümü eklemeliydin" olarak da değiştirilebilir cümlen :) Turbo frekanslarda sabit çalıştıramıyor zaten kimse; iyi bir soğutucuya sahip olmadığı müddetçe.

Çok teşekkür ederim. Sizi çok rahatsız ettim ama son bir şey soracağım. Voltaj denemelerinde 2-3 mavi ekran almak ya da ısının 90'lara çıkması işlemcime zarar vermiş olabilir mi? Biraz takıntılıyım stabil çalışıyor o ayrıda amaç iç ferahlatmak :) bu arada H100I veya H100 X alacağım ve kasayı değiştireceğim.

Mavi ekran alman veya işlemcinin ısınması; bozulmasına sebep olacak etkenler değil. Farkındaysan stok ayarlarda stabiliteyi zaten yakalayabiliyorsun.
Üreticinin stok olarak belirlediği voltajın altına inmeye çalışıyorsun ve haliyle bir noktada problem yaşaman çok normal. Yapman gereken ise "Problem yaşamadan önceki konfigürasyona geri dönmek, 1 basamak geri inmek".

Kasa konusuna ben önem verenlerdenim, PSU hariç kasa fiyatım; işlemcimden pahalı. Ancak senin içerisinde bulunduğun durumda bu gerekli değil; yalnızca kişisel arzuların doğrultusunda yapacaksan yap bu işi.

Mavi ekran alman veya işlemcinin ısınması; bozulmasına sebep olacak etkenler değil. Farkındaysan stok ayarlarda stabiliteyi zaten yakalayabiliyorsun.
Üreticinin stok olarak belirlediği voltajın altına inmeye çalışıyorsun ve haliyle bir noktada problem yaşaman çok normal. Yapman gereken ise "Problem yaşamadan önceki konfigürasyona geri dönmek, 1 basamak geri inmek".

Kasa konusuna ben önem verenlerdenim, PSU hariç kasa fiyatım; işlemcimden pahalı. Ancak senin içerisinde bulunduğun durumda bu gerekli değil; yalnızca kişisel arzuların doğrultusunda yapacaksan yap bu işi.
Evet varsayılan ayarlara döndürdüm zaten sorun yok . Çok teşekkür ederim yorumlarınız için

Tekrar merhaba , işlemcime arctic freezer 34 duo alsam şuanki ısı değerlerinden daha iyi sonuçlar alabilir miyim sizce ?
Üreticinin stok olarak belirlediği voltajın altına inmeye çalışıyorsun ve haliyle bir noktada problem yaşaman çok normal. Yapman gereken ise "problem yaşamadan önceki konfigürasyona geri dönmek, 1 basamak geri inmek".

@BilgisayarKurdu tekrar merhaba sizinle konuştuktan sonra kasamı değiştirme ve 240mm güzel bir soğutucu alma kararı aldım. Kasamı MB511 olarak sipariş verdim. Sıvı soğutma olarak actric Freezer II 240mm olarak karar kıldım. Sizin yorumunuzu merak ediyorum.

Son düzenleme:
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı