3600X için soğutucu önerisi

Bütçeyi yazmıştım yukarıda 1500 TL.
Yerine tam oturduğundan eminim termal macun kaliteli bir şey almıştım.

Görmemişim, benim hatam.

Sadece kaliteli olması yetmez, ne kadar sürdün? Eğer fazla sürdüysen yarardan çok zarar verir, az sürdüysen de zararlı. Bezelye tanesi veya 3/4'ü kadar bir şey yetiyor.

Kasana sığarsa:

Görmemişim, benim hatam.

Sadece kaliteli olması yetmez, ne kadar sürdün? Eğer fazla sürdüysen yarardan çok zarar verir, az sürdüysen de zararlı. Bezelye tanesi veya 3/4'ü kadar bir şey yetiyor.

Kasana sığarsa:

Dediğiniz kıvamda sürdüm bir de macun spatulası ile yaymıştım köşeler çok boş kalmasın diye.

Dediğiniz kıvamda sürdüm bir de macun spatulası ile yaymıştım köşeler çok boş kalmasın diye.

Yeteri kadar sürmüşsen sorun yok, yine de Wraith Prism gibi bir soğutucunun 78-80 dereceden düşürememesi bir terslik olduğuna işaret kesinlikle. Attıklarımdan birini alabilirsin, SE 224 XT ideal.

Görmemişim, benim hatam.

Kasana sığarsa:

Teşekkürler önerin için herhalde Auto OC modunda benim sıvı soğutma kullanmam gerekecek hava yeterli soğutur mu emin olamıyorum.
Çoğunlukla SilverStone PF240 ve Arctic Liquid Freezer öneriliyor herhalde.
Yeteri kadar sürmüşsen sorun yok, yine de Wraith Prism gibi bir soğutucunun 78-80 dereceden düşürememesi bir terslik olduğuna işaret kesinlikle. Attıklarımdan birini alabilirsin, SE 224 XT ideal.

SE 224XT tek fanlı ya o yüzden yeteceğini sanmıyorum pek :)

SE 224XT tek fanlı ya o yüzden yeteceğini sanmıyorum pek :)

Tek fanlı olması ile çift fanlı olmasında aşırı fark yok, 2-3 derece belki. Sadece fan sayısına bakmak yanlış, 5600X ile kullanan da var.

Kaliteli bir kule tipi soğutucu genellikle bu tip işlemcilere yetiyor.

Şu zamana kadar MSI MAG CoreLiquid 240 r kullandım 2 kere bozuldu.
İade ettim kasaya AMD Wraith taktım fakat voltaj düşük CPB ve bir ayar daha kapalı halde 70 de çalışıyor oyun esnasında. Sıvı soğutmada voltaj düşürmeden normal ayarlarda kullanmayı düşünüyorum kule tipinde bilemiyorum yeterince soğutacak gibime gelmiyor.
(Konuyu açtığım günkü sıcaklıktı o şimdi 78 80 değil 70 de çalışıyor sebebini anlayamadım :) )

Tek fanlı olması ile çift fanlı olmasında aşırı fark yok, 2-3 derece belki. Sadece fan sayısına bakmak yanlış, 5600X ile kullanan da var.

Kaliteli bir kule tipi soğutucu genellikle bu tip işlemcilere yetiyor.

Şimdi sınav haftam diye pek keyfimi kaçırmak istemiyorum normal ayarlarda o sıcaklığı görerek sınavlardan sonra bakacağız artık kasım indirimi de bitti her şey uçtu gene.

Görmemişim, benim hatam.

Kasana sığarsa:

Peki son olarak Scythe Mugen 5 mi yoksa Scythe fuma 2 mi sizce bir de ninja 5 varmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye

En sessiz Ninja 5, en performanslı Fuma 2. RAM slotlarını kapatma ihtimali de daha az Fuma 2'nin.

Yeni konular

Geri
Yukarı