3600X için soğutucu önerisi

th3salih

Hectopat
Yer
İstanbul
RAM
Team T-Force Xtreme ARGB 3600 MHz
Anakart
MSI B550 Gaming Plus
Ryzen 5 3600X kullanıyorum ısınma sorunu varmış bu işlemcide kararsız kaldım voltaj düşürmek istemiyorum. CPB bir de bir ayar daha var kapatınca oyunda FPS düşmesi oluyor.

İlk olarak hava soğutma mı kullanmalı yoksa sıvı soğutmamı kullanmalıyım sebebi nedir?

Hava ise Arctic Freezer e-Sport Duo nasıl sizce?
Sıvı ise MSI MAG CoreLiquid 240 R kullandım 2 kere bozulunca iade ettim sıvı soğutmalar acaba dayanmıyor mu bu işlemciye diye endişeliyim şimdi.
Fiyatlarda yüksek almışken düzgün adam gibi soğutmasını istiyorum 80 derece üstü falan çok fazla geliyor bana.
2700X kullanan bir tanıdığım var 1.4 voltajda oyunda Max 68 oluyor anlamıyorum. Benim 1.15 voltajda CPB kapalı Valorant'ta 70 başka oyunda 78 80 oluyor AMD Wraith Prism kullanıyorum 3000 RPM de.

Pardon yazmıştım herhalde silinmiş telden açmıştım konuyu 1500 bilinen markalar olursa iyi olur.

Bütçeni belirtir misin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu izlemiştim işlemciyi Auto OC modunda kullanacağım sizce ne yapmalıyım hava mı yoksa sıvı soğutma mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 3600X kullanıyorum ısınma sorunu varmış bu işlemcide kararsız kaldım voltaj düşürmek istemiyorum. CPB bir de bir ayar daha var kapatınca oyunda FPS düşmesi oluyor.

İlk olarak hava soğutma mı kullanmalı yoksa sıvı soğutmamı kullanmalıyım sebebi nedir?

Hava ise Arctic Freezer e-Sport Duo nasıl sizce?
Sıvı ise MSI MAG CoreLiquid 240 R kullandım 2 kere bozulunca iade ettim sıvı soğutmalar acaba dayanmıyor mu bu işlemciye diye endişeliyim şimdi.
Fiyatlarda yüksek almışken düzgün adam gibi soğutmasını istiyorum 80 derece üstü falan çok fazla geliyor bana.
2700X kullanan bir tanıdığım var 1.4 voltajda oyunda Max 68 oluyor anlamıyorum. Benim 1.15 voltajda CPB kapalı Valorant'ta 70 başka oyunda 78 80 oluyor AMD Wraith Prism kullanıyorum 3000 RPM de.
Safa konudan uzak yazdığım için kusura bakma ama Dead By Daylight oynuyor muydun? Seni sanki önceden gördüm.

Safa konudan uzak yazdığım için kusura bakma ama Dead by Daylight oynuyor muydun? Seni sanki önceden gördüm.

Doğrudur profil fotoğrafım çoğu yerde aynı evet oynuyorum orada da FPS düşmesi oluyor 😅
Wardom nick.

OC yapacaksan iyi bir tercih olur. Testlerde iyi sonuçlar vermiş.

Tamamdır inceleyeceğim teşekkürler. Hava soğutma önerisi de olursa süper olur aslında.
Bir de kasadaki güç kaynağının kalitesi voltaja etki edipte işlemci sıcaklığını yükseltir mi bilginiz var mı?
@kagan01 Steam üzerinden eklersen girebiliriz istiyorsan bu fotoğrafı görürsen o profilim nick wardom.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wraith Prism gibi bir soğutucunun o derecelerde çalıştırması şaşırtıcı, soğutucu montajı veya termal macun sürülümünün doğru yapıldığından emin miyiz? Wraith Prism en iyi stok soğutuculardan biri ve böyle çalışıyorsa ya kirlidir, ya yanlış montajlanmıştır ya da termal macun yanlış sürülmüştür.

Bütçe belirtirsen öneri yapabilirim, e-Sports 34 Duo overpriced bir model.

Wraith Prism gibi bir soğutucunun o derecelerde çalıştırması şaşırtıcı, soğutucu montajı veya termal macun sürülümünün doğru yapıldığından emin miyiz? Wraith Prism en iyi stok soğutuculardan biri ve böyle çalışıyorsa ya kirlidir, ya yanlış montajlanmıştır ya da termal macun yanlış sürülmüştür.

Bütçe belirtirsen öneri yapabilirim, e-sports 34 Duo overpriced bir model.

Bütçeyi yazmıştım yukarıda 1500 TL.
Yerine tam oturduğundan eminim termal macun kaliteli bir şey almıştım.

Geri
Yukarı