3600X ve 3060 Ti aşırı darboğaz yapar mı?

quiker1

Hectopat
Arkadaşlar merhaba daha yeni 2. el 3060 Ti aldım ama internette okuduğuma göre işlemcim (3600X) ile darboğaz yaşacakmış, 1660 Super'den geçiyorum 3060 Ti kartına. Sizce beni rahatsız edecek bir sıkıntı olur mu?
Ve 1660 Super'den geçtiğim için darboğaz olmasına rağmen farkı gene açık ara hisseder miyim 3060 Ti ve 1660 Super arasındaki?

Performans olarak arşa çıkmışsınız, darboğaz yiyeceksiniz ister istemez ama gene de keyfini çıkarın çok tatmayın. İyi yandan ayar fullersiniz sürekli.

DSR açar, sorun kalmaz.
DSR açması bir işe yaramaz. Darboğaz olmasın diye, aynı/daha az FPS değeri ile, daha çok güç tüketerek ve kartın daha çok ısınmasına sebep olarak göremeyeceği çözünürlüklere çıkartmanın manası yok.

Sadece %99 kullanım değerini görmesini sağlar, onun dışında her konuda zararda.

Ayar fulleyeceğiniz için bazı oyunlarda çok sıkıntı olmaz GPU kullanımı %90 ve üstü kullanabilirsiniz ancak bazı optimizesi iyi olmayan oyunlarda işlemci kullanımıda çok sıkıntı çıkaracağı için muhtemelen darboğaz yiyeceksiniz DSR açıp 2K oynamanızı öneririm.

DSR açması bir işe yaramaz. Darboğaz olmasın diye, aynı/daha az FPS değeri ile, daha çok güç tüketerek ve kartın daha çok ısınmasına sebep olarak göremeyeceği çözünürlüklere çıkartmanın manası yok.

Sadece %99 kullanım değerini görmesini sağlar, onun dışında her konuda zararda.

Çok aşırı bir performans kaybı olur mu bir de sisteme zarar verir mi?

Yani açıkçası 5600 almak istemiyorum hem masraf etmemek adına hem de yeni ekran kartı aldım onu da 2.el aldım, 1660 Super artık yetmediği için, bu şekilde rahatlıkla beni 4-5 sene götürür değil mi işlemci değiştirmeden?

Geri
Yukarı