3600X vs 9600K

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2018 model Intel vs AMD yapıp fiyatlarını göz önünde bulundurmaz isen her zaman Intel en iyisi dersin doğal olarak.
  • i5 9600K = 1820 TL + 150-200 TL soğutucu = Yuvarlama 2000 TL fiyatı var.
  • Ryzen 5 2600X = 1300 TL ve soğutucu masrafı yok. Dandik/yetersiz stok soğutuculu i5 9500F ile aynı fiyatta.
Yani Ryzen 5 2600X'in gerçek rakibi i5 9500F.
Adam 8000 TL bütçem var demiş, 2000 TL işlemciye veremeyecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bir sıvı soğutma kullanırsanız 9600k muhteşem bir işlemci olabilir overclock potansiyeli yüksek bir işlemcidir ileri de OC yaparak iyi verim alırsınız ancak iyi bir sıvı soğutma ister ve anakartta.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradaki videoda 1080p ve 1440p tüm işlemcilerin performansını görebilirsiniz hem çoklu hem tekli çekirdek isteyen oyun detayları mevcut.

Niye 3600X daha ucuz iken 9600K'ya 2000 lira versin? Hatta 100 lira daha koyar 3700X alır.
Haklısın, eğer hemen PC alacağım diyorsa Ryzen alsın. Ama yerinde olsam Intel'in bu sene çıkacak işlemcisini beklerim.

Konunun özeti bu olmuş ya.
intel.jpg

+3 FPS için 700 TL ekstra mı verilir arkadaşlar ne yapıyorsunuz?

Boş yapıyorsun amd intelin bir tık gerisindedir.

Örneğin i5 9600k 2018 yılında çıktı.
AMD'nin 2018 yıkında çıkan işlemcisi R5 2600X. İnceleme testlerine bak istersen İntel nasıl tokatlıyor.
Yani İntel'in bu sene çıkacak işlemcisini beklemekte fayda var. R5 3600X bu sene çıktı ve geçen sene çıkan intelle oyun performansları genellikle aynı. Yanı ortada kazık yeme falan yok. He sen git AMD al sana karışanda yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Peki senin konu da Ryzen 5 3600X'den bahsedilirken Ryzen 5 2600X videosu atman ne? Buda bir nevi boş yapmak bence senin tabirine uygun.

Evet intel pahalı ancak 3600X OC potansiyeli pek yokken 9600K gerçekten OC potansiyeli iyi olan bir işlemci. Bazı durumlarda 9900K'nın performansına yaklaşıyor OC ile. Ancak bunun için tabi doğal olarak fazla maliyetli parçalar demektir eğer alacak kişi OC işinden anlıyorsa bence güzel işlemcidir onun dışında uğraşılmayacaksa bana göre 3600 bile yeter 3600X ile arasında pek performans farkı yok değmez.

Peki senin konu da Ryzen 5 3600X'den bahsedilirken Ryzen 5 2600X videosu atman ne? Bu da bir nevi boş yapmak bence senin tabirine uygun.
Intel'in 2018 yılında çıkan işlemciyle AMD'nin 2019 yılında çıkan işlemcisini karşılaştırmanın mantıksız olduğunu, karşılaştırılırsa 2018 yılında çıkan işlemciyle 2018 yılında çıkan işlemcinin karşılaştırılmasının gerektiğini anlatmaya çalıştım. Ve söze "örneğin" diye başlayarak iki markanında 2018 yılındaki işlemcilerini karşılaştırdim ki Intel'in bu sene çıkacak işlemcisinin AMD'nin işlemcisinden iyi olabileceğini anlattım. Oldu mu? Intel'in 10. Nesil işlemcileri çıkınca performanslarına bir bakın derim🙂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı