3600X-Z390 sistemde işlemci anakarta takılmıyor

Z390 serisi anakartlar 9. nesil Intel işlemciler için. O anakarta AMD işlemci takamazsınız. O işlemci için A320, A520, B350, B450, B550, X370, X470 ve X570 anakartlarından birini seçmelisiniz.

Anakartı iade edebiliyorsan bence iade et çünkü Ryzen 5 3600X güçlü bir işlemci Intel işlemci almaya değmez bence. Bu arada bence sistem parçalarını birleştirirken bilene taktır çünkü yeniysen bu işte en ufak çizikte ürün garanti dışı kalır.

İade edeceğim zaten ve bir İtopya görevlisine toplatırım.

Daha sonrasında overclock yapmak istedim ve bir kanaldan Z serisi anakartlar ile daha iyi overclock yapıldığını öğrendim bu yüzden Z serisi almaya karar verdim.
Bahsettiğiniz kanal umarım AMD işlemciler için Z serisi Intel anakart önermiyordur, neyse geçmiş olsun umarım İtopya iade talebinizi kabul eder.

İade edeceğim zaten ve bir İtopya görevlisine toplatırım.

Tamam, bidahaki sistem toplayışında anakart alırken işlemci ve anakarttaki soketlere dikkat et :D bu arada son olarak her AM4 anakarta Ryzen 9 5900X gibi güçlü işlemcide takılmıyor BIOS'un destek vermesi gerek alırken BIOS desteğinede bakarsan bir daha böyle sorunlar yaşamazsın :) hadi kolay gelsin. Sistemin hayırlı olsun.

Bahsettiğiniz kanal umarım AMD işlemciler için Z serisi Intel anakart önermiyordur, neyse geçmiş olsun umarım İtopya iade talebinizi kabul eder.
Kanal AMD veya İntel demiyordu bende araştırmadan aldım benim salaklığım.
Tamam, bidahaki sistem toplayışında anakart alırken işlemci ve anakarttaki soketlere dikkat et :D bu arada son olarak her AM4 anakarta Ryzen 9 5900X gibi güçlü işlemcide takılmıyor BIOS'un destek vermesi gerek alırken BIOS desteğinede bakarsan bir daha böyle sorunlar yaşamazsın :) hadi kolay gelsin. Sistemin hayırlı olsun.
Teşekkürler bir daha sistem toplamadan önce iyice araştıracağım.

Anakartı iade edebiliyorsan bence iade et çünkü Ryzen 5 3600X güçlü bir işlemci Intel işlemci almaya değmez bence. Bu arada bence sistem parçalarını birleştirirken bilene taktır çünkü yeniysen bu işte en ufak çizikte ürün garanti dışı kalır.

Eğer ki işte YouTube'daki sistem toplama videolarını izleyerek her ince ayrıntısına kadar yaparsa. Max 3 saatte sistemi dizer bende ilk defa kendim sistem topladım tek farkım daha ekran kartım yok imzamda olduğu gibi.

X570 ASUS ROG STRIX bir anakart alacağım herkese teşekkür ederim.
X570 o işlemciye çok fazla. B450 yeterli.
Eğer ki işte YouTube'daki sistem toplama videolarını izleyerek her ince ayrıntısına kadar yaparsa. Max 3 saatte sistemi dizer bende ilk defa kendim sistem topladım tek farkım daha ekran kartım yok imzamda olduğu gibi.
2700X ile ekran kartı olmadan sistemi açamazsınız. Elinizde eski bir ekran kartı mı vardı?

O değil de iyi sistem toplamışsın haa :D 860 EVO yerine Kingston A2000 gibi M.2 SSD alabilirdin ama. Neyse senin dediğin gibi en ince ayrıntısına kadar aynı yaparsa doğru bir şekilde toplayabilir.
Adam laptop kullanıyor imzasına baksan görürdün :D

X570 ASUS ROG STRIX bir anakart alacağım herkese teşekkür ederim.

O kadar pahalı bir şey almanıza gerek yok. Tabi bütçeniz varsa ona da bir şey diyemem. Anakart genel olarak OC yapmazsanız performans arttırmaz. Ki zaten stok soğutucuyla da iyi bir OC olmaz. Onun yerine ben mesela iyi bir B450 Tomahawk alırdım ve işlemciyi 3700X falan alırdım. O zaman tam uyumlu olurdu. Wraith Prism ile en azından iyi bir OC yapardım hem işlemcim 3700X bayağı güçlü bir işlemci. Çok yüksek performans alırdım 3600-ROG STRIX X570 ikilisine göre. Eğer bütçeniz varsa işlemciyi de değiştirin o anakartı alacaksanız. Yoksa sırf görüntü için çok para vermiş olacaksınız.

Tabi biliyorum açamayacağımı. Maalesef ekran kartım yok. Laptop kullanıyorum yıllardır ilk pcim oldu kendisi. Ben aralıkta aldım o işlemciyi mining çok patlamamıştı. Tam sistem toplarken denk geldi. Yatıyor PC 2aydır öyle :(

Geri
Yukarı