3600XT RX 5700XT sistem diski benchmarkta düşük puan alıyor

İşletim sistemi
Windows 10

HeavyKnight

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Ballistix (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16 BL2K8G32C16U4B Ram
Ekran kartı
MSI RADEON RX 5700 XT
Anakart
SUS TUF B450M-PLUS GAMING AMD B450 AM4 Ryzen™ DDR4
İşlemci
AMD RYZEN 5 3600XT CPU
Merhaba, PC aldığım ilk haftası diskten dolayı servise götürmüştüm. Hatta 1 hafta sonra tekrar bozuldu.
Asıl sorunum oyunlarda bazen akıcı hissetmiyorum bu yüzden PC'deki bütün ayarları karıştırıyorum. CPU OC için BIOS girdiğimde bazen diskimin bootta gözükmediğini fark ettim, 3-5 defa default alıyor PC resliyordum öyle geliyordu.

Diskimde badsector yoktu fakat performansı düşük çıkıyor.
Önerileriniz nelerdir? Yeni disk alınır mı? Alsam hangi diskler uygun olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, PC aldığım ilk haftası diskten dolayı servise götürmüştüm. Hatta 1 hafta sonra tekrar bozuldu.
Asıl sorunum oyunlarda bazen akıcı hissetmiyorum bu yüzden PC'deki bütün ayarları karıştırıyorum. CPU OC için BIOS girdiğimde bazen diskimin bootta gözükmediğini fark ettim, 3-5 defa default alıyor PC resliyordum öyle geliyordu.

Ve en son benchmark testini deneme istedim.
Direk linkini atıyorum: Benchmark Testim

Diskimde badsector yoktu fakat performansı düşük çıkıyor.
Önerileriniz nelerdir? Yeni disk alınır mı? Alsam hangi diskler uygun olur?

Diskinizin ne olduğunu belirtmemişsiniz. SSD mi Harddisk mi istiyorsunuz? Bütçeniz ne?

Diskinizin ne olduğunu belirtmemişsiniz. SSD mi Harddisk mi istiyorsunuz? Bütçeniz ne?
Sanırım mod beyler düzenlerken diskiminde bulunduğu linki silmişler. Tekrar atayım.

Kullandığım : Netac NVMe SSD 512GB 3300- 3100MB/s M2 PCIe NVME Disk

Aradığım disk en az eski kullandığım özelliklerde ve iyi fiyat performans ürünü olsun.

Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Benchmark testi sonucum :

Dosya Ekleri

• disk.png
    disk.png
    71 KB · Görüntüleme: 10
Sanırım mod beyler düzenlerken diskiminde bulunduğu linki silmişler. Tekrar atayım.

Kullandığım : Netac NVMe SSD 512GB 3300- 3100MB/s M2 PCIe NVME Disk

Aradığım disk en az eski kullandığım özelliklerde ve iyi fiyat performans ürünü olsun.

Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Benchmark testi sonucum :
Attığınız site forumda yasaklı.
Diski test etmek için crystaldiskmark, crystaldiskinfo, aida64 kullanabilirsiniz.

Attığınız site forumda yasaklı.
Diski test etmek için crystaldiskmark, crystaldiskinfo, aida64 kullanabilirsiniz.
Onu bilmiyordum , umarım modlarımız düzeltiler çünkü düzenleme yapamıyorum.
@matrax33 @KeyN_N @Ella Freya @BerkayZ87 Sayın hocalarım bu konuda bilginiz varsa desteklerinizi beklerim.
Disk değerlerim sizce neden düşük çıkıyor ? crystal programı ile daha önce tarattırdım. Sanırsam sizin için tekrar yapacağım sonuçlarını atayım

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı