360Hz monitörde FPS sürekli dalgalanıyor

Murat04095d

Picopat
Daha fazla  
Merhaba 360Hz monitör satın aldım. CS:GO oynuyorum fakat smoke vb bir şeyler oldugunda FPS direkt 270 300 sonra 4 5 saniye sonra geri 400 500 FPS oluyor. Şu an monitörüme baktığımda 300Hz seçeneği de mevcut 300Hz alsam monitörü bir sorun olur mu? Veya 360 ile devam mı edeyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranda olumsuz bir tepki almıyorsan değiştirme ayarlarını. Gereksiz olur.
360hzde devammi edeyim hocam fps 240 270 lere dustugunde ekranda kasma takilma vb hicbirseye rastlamadim tek sorunum monitor 360hz fakat oyunda 240 270 oldugunda bir problem yaratirmi dedigim gibi takilma kasma vb hicbirsey yok

360Hz'de devammi edeyim hocam FPS 240 270'lere dustugunde ekranda kasma takilma vb hiçbir şeye rastlamadim tek sorunum monitor 360Hz fakat oyunda 240 270 oldugunda bir problem yaratirmi dedigim gibi takilma kasma vb hiçbir şey yok

Akıcılığı kaybetmiş olsaydın bir şeyler düşünürdük. Fakat şu an için gereksiz.
En fazla Sync açarsın. FPS ve Hz anlık olarak düşse bile eşitlenir. Fakat input lag artıyor az da olsa. Rahatsız edebilir. Bu yüzden şu an dokunma.

Akıcılığı kaybetmiş olsaydın bir şeyler düşünürdük. Fakat şu an için gereksiz.
En fazla Sync açarsın. FPS ve Hz anlık olarak düşse bile eşitlenir. Fakat input lag artıyor az da olsa. Rahatsız edebilir. Bu yüzden şu an dokunma.
Şimdi FPS mesela 270lere düştüğü zaman 360hz monitörümün hzside 270e mı esıtlıyor 400 cıktıgı zamanda 400 eşitliyor tam anlayamadım ayrıca böyle düştüğü zaman input lagmı yapıyor hocam ? teşekkürler

Şimdi FPS mesela 270'lere düştüğü zaman 360Hz monitörümün hzside 270e mı esıtlıyor 400 cıktıgı zamanda 400 eşitliyor tam anlayamadım ayrıca böyle düştüğü zaman input lagmı yapıyor hocam? Teşekkürler

Hayır hayır. Tekrar açıklıyorum.
360 Hz monitörün akıcılığını 360FPS aldığın zaman anlarsın. En iyi akıcılık Hz ve FPS eşitlendiği zaman olur.
Yani FPS düştüğünde Hz'yi de eşitliyor Sync. G-Sync, Free Sync, Adaptive Sync bunların görevi bu.
Çünkü FPS düştüğünde anlık yırtılma oluşuyor. Sende oluşmadığı için bir aksiyon alma. Bırak kalsın.
Sync'lar input lag yapar. Ms'yi etkiler. Fakat herkes anlayamaz.

Hayır hayır. Tekrar açıklıyorum.
360 Hz monitörün akıcılığını 360FPS aldığın zaman anlarsın. En iyi akıcılık Hz ve FPS eşitlendiği zaman olur.
Yani FPS düştüğünde Hz'yi de eşitliyor Sync. G-Sync, Free Sync, Adaptive Sync bunların görevi bu.
Çünkü FPS düştüğünde anlık yırtılma oluşuyor. Sende oluşmadığı için bir aksiyon alma. Bırak kalsın.
Sync'lar input lag yapar. Ms'yi etkiler. Fakat herkes anlayamaz.
Yardımınız için çok teşekkür ederim gerçekten aydınlattınız beni 240 270 lere düşse bile yırtılma vb durumlar olmadıgı için 360 hz olarak oynamaya devam edeceğim

Geri
Yukarı