37.000TL sistem toplama tavsiyesi

Bütçe
37.000TL

Tosuncuk36

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 37.000TL ile sadece kasa önerisi istiyorum. İleriye yönelik olmasını açısından DDR5 bir sistem ve Intel-NVIDIA ikilsini kullanmak istiyorum. Amacım oyunların grafik detaylarını görmek kasmadan oynamak istiyorum hep kasarak oyun oynadım bir kere de zevkine varmak istiyorum. Kodlama ve video edit de yapıyorum. Sıvı soğutucuyu ilerleyen dönemlerde alacağım.

NVIDIA ekran kartı olarak:

Veya.

Modellerini düşünüyorum. Farklı bir öneriniz varsa tüm fikirlerinize açığım. Tercihim parçaların sıfır olmasından yana.

Lakin indirim olur mu veya tek tek toplamak yerine hazır sistem mi uyguna gelir vb... Konuları tartışabiliriz.

Farkındayım bu ekonomide zor ama sizlerin fikirleri ile kendime bir rota oluşturmak istiyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim arkadaşlar. Saygılarımla...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 37.000TL ile sadece kasa önerisi istiyorum. İleriye yönelik olmasını açısından DDR5 bir sistem ve Intel-NVIDIA ikilsini kullanmak istiyorum. Amacım oyunların grafik detaylarını görmek kasmadan oynamak istiyorum hep kasarak oyun oynadım bir kere de zevkine varmak istiyorum. Kodlama ve video edit de yapıyorum. Sıvı soğutucuyu ilerleyen dönemlerde alacağım.

NVIDIA ekran kartı olarak:

Veya.

Modellerini düşünüyorum. Farklı bir öneriniz varsa tüm fikirlerinize açığım. Tercihim parçaların sıfır olmasından yana.

Lakin indirim olur mu veya tek tek toplamak yerine hazır sistem mi uyguna gelir vb... Konuları tartışabiliriz.

Farkındayım bu ekonomide zor ama sizlerin fikirleri ile kendime bir rota oluşturmak istiyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim arkadaşlar. Saygılarımla...
İleriye dönük AM5 işlemcili sistem öneririm

SSD başka bakabilirsin ucuz

Ekran kartı 4070

Bütçenizi 1k falan aşıyor

Son düzenleme:
İleriye dönük AM5 işlemcili sistem öneririm.

SSD başka bakabilirsin ucuz.

Ekran kartı 4070.

Bütçenizi 1K falan aşıyor.

4070 ile 4070 Ti çok fiyat farkı yok ama performans farkı güzel AM5 demişsiniz Intel atmışsınız.

RX 6900 XT. Bu arada hangi çözünürlükte kullanacaksınız
Intel soket değiştirecek büyük ihtimalle o yüzden AM5 şu an en mantıklısı

Ram

Anakart

M.2 SSD daha ucuzu alınabilir

PSU 750w yeterse 750w alın

Rx 6900 XT ekran kartı

Kasa

İşlemci ekran kartı pahalı olmasa daha iyilerini alırdınız

38400 falan tutuyor SSD den falan düşürürseniz fiyata uygun olur

PSU 750W yeterliyse onunda düşürün
İlerleyen zamanda Ram alırken aynı ram almayı unutmayın

Son düzenleme:
RX 6900 XT. Bu arada hangi çözünürlükte kullanacaksınız
Intel soket değiştirecek büyük ihtimalle o yüzden AM5 şu an en mantıklısı

Ram

Anakart

M.2 SSD daha ucuzu alınabilir

PSU 750w yeterse 750w alın

Rx 6900 XT ekran kartı

Kasa

İşlemci ekran kartı pahalı olmasa daha iyilerini alırdınız

38400 falan tutuyor SSD den falan düşürürseniz fiyata uygun olur

PSU 750W yeterliyse onunda düşürün
İlerleyen zamanda Ram alırken aynı ram almayı unutmayın
Ekran kartı modeli olarak Sapphire mi daha iyi yoksa bu mu? Stoğunu takip ediyorum yeni geldi MSI.

MSI gibi geliyo ama Sapphire de iyi marka bu arada kasayı beğenmediyseniz bı araştırın belki daha iyisini bulursunuz

ekran kartı modeli olarak Sapphire mi daha iyi yoksa bu mu? Stokunu takip ediyorum yeni geldi MSI.

Bence 4070 Ti alın RX 6900XT bir tık önde ama NVIDIA teknolojilerinden yararlanırsınız ama 4070 almayın Türkiye'de gereksiz pahalı 4070 Ti almazsanız 6900XT düşünülebilir.

Geri
Yukarı