37.75 net ile sıralama tahmini

Bloody25

Kilopat
Daha fazla  
Biliyorum şu an da bu konuda konuşmak için çok çok erken ve tahmin etmek neredeyse imkansız ancak aklıma takıldı.

TYT'den kontrol ettiğimde toplamda 37.75 netim var ve önceki senelere göre ortalama puanım 262 ve 650.000 sıralama çıkıyor.

Benim istediğim iki yer var ilki önceki sene 255 puan ve 725.000 sıralamadan taban almış. İkincisi ise 225 puan ve 1.1mden taban almış.

Dediğim gibi bunların tahmini çok ama çok zor ancak yine de bilgisi olanlardan rica etsem bu netler ile bu sene sıralamalar ve taban puanları değişse bile büyük ihtimal kazanır mıyım? İlk 255 puan olanı tahmin etmek çok zor ancak 225 puan için düşündüğüm de ne kadar artarsa da tahminime göre bu netlerle kazanırım gibi duruyor sizin fikriniz nedir? Şimdiden teşekkürler.

İnşallah istediğin üniversiteyi kazanırsın demek düşer bize de ancak 37.75 net ile okuduğun üniversite ve bölümden de çok hayır geleceğini sanmam. Ben senin yerinde olsam yazarım AÖF, iş hayatına atılırım.

İnşallah istediğin üniversiteyi kazanırsın demek düşer bize de ancak 37.75 net ile okuduğun üniversite ve bölümden de çok hayır geleceğini sanmam. Ben senin yerinde olsam yazarım AÖF, iş hayatına atılırım.
Hocam amacım zaten daha çok diploma almak ve istediğim şehir okumak ondan dolayı en düşük yerlerden biri 215 diğeri 225 ile kapamış onlardan biri kesin olursa güzel olur diploma ve farklı nedenlerden dolayı en azından 2 senelik istediğim şehirde okumak istiyorum. Puanım da gördüğünüz gibi iyi olmadığından tam bilgim de yok o yüzden kafama takıldı. Bu iki 215-225 arası gitme ihtimali. Bakalım hayırlısı.

Anlıyorum da benim demek istediğim amacın zaten diplomaysa bunu AÖF'den de alabilirsin, boşuna vakit kaybetme diye dedim ben. Okuduğun bölüm sonucunda %95 işsiz kalacaksın zaten.
Öyle öyle hocam ama dediğim gibi istediğim bir şehir var orada okumak istiyorum bazı nedenlerden dolayı. Yoksa dediğiniz tabii ki en mantıklısı.

Bakalım hayırlısı çok büyük bir sürpriz olmazsa en azından 215-225'lik okullara yerleşme ihtimalim yüksek gözüküyor inşallah yerleşirim.

Anlıyorum, ben sadece belirtmek istedim. Eğer okumak istiyorsan da tabii ki bir şey diyemem. Hakkında hayırlısı olsun, inşallah istediğin gibi olur her şey. 🙏 Sen işsiz kalacağının farkındaysan sorun yok. Bazı arkadaşlar var da iki senelik işsiz bölümlere aşırı bel bağlıyor.

Anlıyorum, ben sadece belirtmek istedim. Eğer okumak istiyorsan da tabii ki bir şey diyemem. Hakkında hayırlısı olsun, inşallah istediğin gibi olur her şey. 🙏 sen işsiz kalacağının farkındaysan sorun yok. Bazı arkadaşlar var da iki senelik işsiz bölümlere aşırı bel bağlıyor.

Yok hocam onu farkındayım sadece normal üniversite okumak istiyorum 2 senelik en azından bölüm fark etmeksizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı