3700U laptopa termal macun gerekli mi?

Dronex

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
AMD Vega10
Bilgisayarın içini açtım. Toz yoktu duğru dürust. Ben de termal macuna baktim ve AMD Ryzen7 3700U var. Termal macun bana bir tık az gibi geldi de 😅.bir de eğer termal macunu değiştirmem gerekiyorsa link atar misiniz hangisini almalıyım?

IMG20220430024219.jpg

Screenshot_2022-05-16-02-53-13-16_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

O alanı açtığın andan itibaren, önceden sürülü macun özelliğini yitirdi ne yazık ki. Artık orayı temizleyip yeni bir macun sürmelisin. Macun alırken ısı iletim özelliği önemli, bütçene ve isteğe göre bir model seçip uygulayabilirsin.

Aşağıda bazı marka modelleri bulabilirsin w-M/K değeri nekadar yüksekse okadar iyi demektir, okadar başarı ile ısıyı iletebiliyor demek.

Macun değiştirmeniz gerekiyor.
Şunu öneririm:
@zekeriya neden beğenmedim attığınızı merak ettim açıkcası?
Önerdiğim ürün gayet de F/P'dir. Beğenmedim atan arkadaşlar muhtemelen Xigmatek markasına önyargılı olduğu için attılar. :D

Son düzenleme:
Söktüğünde gider zaten termal macunun özelliği yukarıda arkadaşların söylediği gibi. Boş ver sen yeniden sür tak yerine tertemiz kafan rahat eder. 😂

Macun değiştirmeniz gerekiyor.
Şunu öneririm:
@zekeriya neden beğenmedim attığınızı merak ettim açıkçası?
Önerdiğim ürün gayet de F/P'dir. Beğenmedim atan arkadaşlar muhtemelen Xigmatek markasına ön yargılı olduğu için attılar. :D

Ön yargı? Önerdiğin termal macun 5W ısı iletim sağlıyor. Yerine 13 14 alabiliyorken boş yere 1 kuruşumu Xigmatek'e harcayamam çok gereksiz para istiyor Xigmatek. MX4 falan varken bunu asla almam halnziye vs. alırım.

Ön yargı? Önerdiğin termal macun 5W ısı iletim sağlıyor. Yerine 13 14 alabiliyorken boş yere 1 kuruşumu Xigmatek'e harcayamam çok gereksiz para istiyor Xigmatek. MX4 falan varken bunu asla almam halnziye vs. alırım.
MX4, önerdiğim macunla aynı fiyatta değil. Halzniye de 2 gram. Önerdiğim Xigmatek ise 3 gram. Termal macunlarda gram başına fiyat artıyor. Dolayısıyla benim önerdiğim macun, Gelid GC-Extreme ve SYY 157'den sonra en f/p macunlardan birisidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı