3700X üzerinde oluşan çizik sorun yaratır mı?

kozkir

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.
İşlemcide stok soğutucu var. Termal macun yenilemek istedim. Soğutucuyu çıkarırken pinleri elime almamak için kısa ileri geri, sağ sol hareketleri yaparak çıkardım. İşlemciyi temizledim ve bu hareketler sonucu oluşan çikizleri fark ettim.
Herhangi bir sorun yaratır mı bu çizikler veya yapacak bir şey var mıdır?

20210726_164632.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.
İşlemcide stok soğutucu var. Termal macun yenilemek istedim. Soğutucuyu çıkarırken pinleri elime almamak için kısa ileri geri, sağ sol hareketleri yaparak çıkardım. İşlemciyi temizledim ve bu hareketler sonucu oluşan çikizleri fark ettim.

Eki Görüntüle 1118815
Islak mendil ile silmeyi denediniz mi? Bana çizik gibi gelmedi daha çok termal macun kalıntısı gibi.

Merhabalar.

Eki Görüntüle 1118815
Çizikten çok termal macun gibi duruyor, Alkol ile iyice temizle, ıslak mendil kullanma.

İzopropil alkol ile temizledim. Kağıt havlu ile başladım, kulak çubukları ile devam ettim ve en son fiber bez ile olabildiğince bastırarak sildim birçok kez. Birkaç tanesine tırnak takılıyor.
Bir yandan da işlemci soğutucu bakıyorum çünkü performansından hiç memnun değilim.
Bu sürede birkaç kez daha silmeyi denerim.

İzopropil alkol ile temizledim. Kağıt havlu ile başladım, kulak çubukları ile devam ettim ve en son fiber bez ile olabildiğince bastırarak sildim birçok kez. Birkaç tanesine tırnak takılıyor.
Bir yandan da işlemci soğutucu bakıyorum çünkü performansından hiç memnun değilim.
Bu sürede birkaç kez daha silmeyi denerim.
Termal macun kalıntısı olsa bu kadar işleme çıkardı hocam. Fotoğraftan termal macun gibi algıladık o yüzden iyi silin diye yazdık ama ney bu kadar zarar vermiş olabilir ki yüzeyine.

Termal macun kalıntısı olsa bu kadar işleme çıkardı hocam. Fotoğraftan termal macun gibi algıladık o yüzden iyi silin diye yazdık ama ne bu kadar zarar vermiş olabilir ki yüzeyine.

Soğutucuyu kaydırarak çıkarmanın bu kadar çizik oluşturmasını beklemezdim, macunlu üstelik. Başka sebep de bulamadım.
Yapacak bir şey yok sanırım macunlayıp takıp devam edeceğim.

Geri
Yukarı