3770 + 1060 6 GB sistem alınır mı?

3770 rekabetçi oyunlar için bile yeterli. Baktim internetten VALORANT'ta 200 FPS altına dusmuyor. Ekranim 165 Hz zqten. Fiyatini da dusununce bence güzel bir ticaret.
O zaman şimdiden hayırlı olsun.

Anakartının tam modelini belirtmemişsin ama eğer ASUS'un 4 slotlu, 32 GB belleğe kadar destekleyen bir modeli ise 2 tane daha 4 GB bellek almanı ve işlemci için sağlam bir soğutucu almanı tavsiye ederim. Stok soğutucuyla i7 3770'i boost hızlarda kullanmak çok mümkün değil. Bu da en iyi performansı elde etmenin önündeki bir engel.

O zaman şimdiden hayırlı olsun.

Anakartının tam modelini belirtmemişsin ama eğer ASUS'un 4 slotlu, 32 GB belleğe kadar destekleyen bir modeli ise 2 tane daha 4 GB bellek almanı ve işlemci için sağlam bir soğutucu almanı tavsiye ederim. Stok soğutucuyla i7 3770'i boost hızlarda kullanmak çok mümkün değil. Bu da en iyi performansı elde etmenin önündeki bir etken.
Tam da dediğiniz model hocam. P8H77-V LE modeli. Ben de 2x4 daha ekleyip 16 yapacağim zaten. Kasanin kapaği kapaliyken PSU sesi rahatsiz etmezse sorun yok. Ederse bir 500W takarım.

Soğutma konusunda da ucuza 120mm sıvı soğutma takmak istiyorum hem goruntusu de nispeten hoş olur. 1000 TL masrafla tüm ihtiyaçlarimi karşilayan bir kasam olur. Single Player oyun oynamiyorum zaten. Ayni zamanda iş yaptiğim için NVENC lazim oluyordu.

Tam da dediğiniz model hocam. P8H77-V LE modeli. Ben de 2x4 daha ekleyip 16 yapacağim zaten. Kasanin kapaği kapaliyken PSU sesi rahatsiz etmezse sorun yok. Ederse bir 500W takarım.

Soğutma konusunda da ucuza 120mm sıvı soğutma takmak istiyorum hem goruntusu de nispeten hoş olur. 1000 TL masrafla tüm ihtiyaçlarimi karşilayan bir kasam olur. Single Player oyun oynamiyorum zaten. Ayni zamanda iş yaptiğim için NVENC lazim oluyordu.
Cooler Master üzmez, sırf ses için 500W'lık bir ürüne düşmeye gerek yok.

Görünüş için demişsin ama bence AIO sıvı soğutma masrafına da girmeye değmez. Dandik bir sıvı soğutucu alıp başını ağrıtmaktansa kaliteli bir kule tipi soğutucu fazlasıyla işini görecektir.

Cooler Master üzmez, sırf ses için 500W'lık bir ürüne düşmeye gerek yok.

Görünüş için demişsin ama bence AIO sıvı soğutma masrafına da girmeye değmez. Dandik bir sıvı soğutucu alıp başını ağrıtmaktansa kaliteli bir kule tipi soğutucu fazlasıyla işini görecektir.
İlerde GTX 1080 veya 2070 vs. takabilirim. Besler mi acaba 2K'da?

1440p için yeterli olacaktır ama işlemcinin yaşını, mimarisini de hesaba katmak lazım. Yeni nesil oyunlarda sorun yaşayabilirsin. Özellikle kötü optimizasyonlu oyunlarda işlemci kaynaklı düşük FPS alabilirsin.
Oynadığım oyunlar Metin2 LoL ETS 2 hocam. Yeni oyun oynamıyorum. Ha birde iş programları falan kullanıyorum Matrix, Sony Vegas gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı