İkinci el GTX 1060 6 GB sistem alınır mı?

Tevfik.

Decapat
Sistemimi satıp aynı fiyata bu sistemi alacağım. Nasıldır sizce?

Benim sistemim;
i5 4690K 4.2 GHz (overclock) / Snowman T5 CPU soğutucu/ MSI Z97a Gaming 6 anakart / MSI GTX 970 4 GB (limited Edition) / (2x8) HyperX 1600 MHz RAM / Seagate 1 TB HDD.

Alacağım sistem;

Biraz ekleyip kampanyalı sistem kovalarsanız çok daha iyi olacaktır.

Bana sorarsan bu sistem senin sisteminden daha iyi değil. Overclock desteği bile yok. Modernleştirme yapacaksan AMD bir sistem olsa en azından işlemci geliştirme olanağın olurdu, bunu önermek zor.

RAM ve ekran kartının benzer modelleri var bende, benim ekran kartı da ARMOR olmayan OCV1 versiyonu ve yaklaşık 5 senedir falan kullandığım karttır, iyi bir karttır. Ha modeli eski mi? Eski. İkinci ele güvenilir mi? Bilemem. Ancak bu ekran kartı bugün hâlâ bana RDR2, MSFS2020 gibi oyunları ortanın üstünde kalitede oynatıyor. Yine de ray tracing vb. teknolojilere sahip değil tabii.

RAM'lerin frekansı yazmıyor ama bu modelin bende 2400 MHz'leri var, halen işimi görüyor. Tabii 3200 vs. zamanın yüksek freaknsları, artık standart olmaya başladı. Gördüğüm kadarıyla ilandaki anakart da maksimum 2133 Mhz destekliyor galiba. Bu bence düşük biraz.

Neticede sizin ihtiyacınızı en iyi siz bilirsiniz, "mevcut sistemimi biraz yükseltyeyim işimi görsün" derseniz belki düşünülebilir, parçalar fena değil. Monitör de hediye edebilirim demiş, ayrıca güncel oyunları halen oynatabildiğini de söylemiş ki bence de öyledir. Lakin sistem pek ileriye dönük ve OC kapasiteli bir sistem gibi gelmedi bana.

Fiyat olarak bana uygun geldi ama şu an piyasa öyle istikrarsız ki hangi fiyat iyi, hangisi kötü pek ayırt edemiyorum. Artık orasını da piyasayı düzenli takip eden tecrübeli arkadaşlar yorumlasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı