Steam 37Mbps internet ile 3 MB/s indirme yapmak normal mi?

Steam ve Epic Games hızım 3-2 Mb/s arası gidip geliyor. Değerlerime göre az değil mi?

Eki Görüntüle 2118370
Megabayt(MB) ve megabit(Mb) aynı değerler değildir. 1 Bayt(B), 8 bit(b)'e eşittir. Ayrıca gelen internet hızın ne olursa olsun internet hızları her zaman stabil değildir. Değişkenlik gösterebilir. Buradaki etkenler; bağlı olan cihaz sayısı, kullanılan kablo kalitesi, eve gelen hat vb. durumlardır. Yani senin internetin çıkabileceği en yüksek veri indirme hızı 4.5 MB/sn olabilir ama bu hızı her zaman alman mümkün değil.

Hocam bende de aynı hızda internet var. İndirme bölgesi Türkiye iken maksimum 2.7 MB/s veya 3.5 MB/s alırken Ukrayna - Kiev yaptığımda 4.6 MB/s oldu. Bence bölge değişin.

Oyuna, dosya türüne ve kayıt edilen disk türüne göre değişiyor. Ben Steam üzerinden şimdiye kadar hep düşük hız aldım. Öncelikle paket boyutları çok saçma olduğu için düşük hız almamız çok normal. Sonrasında donanım ve servis sağlayıcı şeklinde gitmemiz lazım.

Eki Görüntüle 2118386

Bu ne

Belki biraz daha hızlı olabilirdi ama genel olarak 37Mbps için normal denebilir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240218-124553_Chrome.jpg
    Screenshot_20240218-124553_Chrome.jpg
    79 KB · Görüntüleme: 19
Nasıl anla

Nasıl anlayamadım.
Arkadaş 37 Mbps ile 3 mb/s ile indiriyorum diyor. Siz normal diyorsunuz. 3 Mb/s 24 Mbps'ye eşit bir değer. 37 Mbps için normal değil.

Geri
Yukarı