Steam 37Mbps internet ile 3 MB/s indirme yapmak normal mi?

Arkadaş 37 Mbps ile 3 mb/s ile indiriyorum diyor. Siz normal diyorsunuz. 3 Mb/s 24 Mbps'ye eşit bir değer. 37 Mbps için normal değil.

37 Mbps - 4.625 MB/s yani 1.625 MB/s fark var.

Bende o farkı kast ederek daha hızlı olabilirdi diyorum ama bu da normal olarak değerlendirilebilir yazdım.

Hani kaliteli internet erişimine sahip olmadığımız için genel değerlerin altında kaldığımızdan 1.625'lik farkın olabileceğini belirttim.

Ama bu fark olmalı mı olmamalı, mevcut değer ne ise o alınmalı. Ama bu çok fazla değişkene bağlı. Steam, Epic sunucuları dahi bunu etkilemekte.

37 Mbps - 4.625 MB/s yani 1.625 MB/s fark var.

Bende o farkı kast ederek daha hızlı olabilirdi diyorum ama bu da normal olarak değerlendirilebilir yazdım.

Hani kaliteli internet erişimine sahip olmadığımız için genel değerlerin altında kaldığımızdan 1.625'lik farkın olabileceğini belirttim.

Ama bu fark olmalı mı olmamalı, mevcut değer ne ise o alınmalı. Ama bu çok fazla değişkene bağlı. Steam, Epic sunucuları dahi bunu etkilemekte.
Hocam 37 Mbps için 13 Mbps büyük bir fark.

Umut beyciğim atladığınız bir nokta var.

37-24 = 13Mbps = 1.625MB/s

Yani normalde alması gereken 37 Mbps = 4.625 MB/s ancak bu ülkemizde kötü internet, sunucu sıkıntısı ve vb. ile hak edilenin biraz altında olabiliyor.

Biraz altı da işte bahsettiğimiz 13Mbps = 1.625MB/s gibi kayıplara denk gelebiliyor.

Keşke bu kayıplar olmasa Umut beyciğim.

Şimdi gelelim benim ilk yazdığım şeye;

"Belki biraz daha hızlı olabilirdi ama genel olarak 37Mbps için normal denebilir."

Yine aynı şeyi söylemişim biraz daha hızlı olabilirdi. Ama çoğumuz hakkettiğimiz değeri alamadığımız için bu ülke şartlarında normal denebilir diyorum.

Ayrıca o sırada sunucu trafiği de cabası.

Daha ne kadar açık olabilirim bilemiyorum.

Artık başka bir açıklama yapmayacağım. İsteyen istediği sonucu çıkarsın ancak bu açıklamanın üzerine başka yere çekende art niyet çabası düşünürüm.

Herkese iyi akşamlar.

YouTube'a Epic Games indirme hızı arttırma yazın. Engine dosyasına birkaç satır cümle yazan bir video var. Uyguladıktan sonra indirme hızında gözle görülür bir artış olacaktır.

Belki biraz daha hızlı olabilirdi ama genel olarak 37Mbps için normal denebilir.

Ben az gibi.

YouTube'a Epic Games indirme hızı arttırma yazın. Engine dosyasına birkaç satır cümle yazan bir video var. Uyguladıktan sonra indirme hızında gözle görülür bir artış olacaktır.

Olmadı.

Aynı şey mi bilmem bir ara can sungur izlerken görmüştüm indirme sunucusunu değiştirmeyi dene düzelebilir.

Olmadı gene.

Son düzenleme:
O kadar fark arka planda çalışan bir şeyden ötürü olabilir. Mbps mb/s farkı anlaşılsın diye yazdım.
Hocam işte ona bakmalı. Onun haricinde benim 35 Mbps gibi leş bir alt yapı olan evimde bile 4.2 Mb/s'yi görüyorum.

Geri
Yukarı