38.600 TL'ye laptop alınır mı?

muratsaygli

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

SolidWorks, AutoCAD gibi programlarla beraber akıcı oyun keyfi çıkarabileceğim bir laptop arıyorum. Bütçem 30-40 bin TL civarında. Aklımda Monster Tulpar v20.6.2 modeli var, şu an Hepsiburada'da orijinal satıcısından 38.600 TL fiyatında. Özellikleri;
Cihaz ağırlığı2 - 4 kg.
İşletim sistemi yok (FreeDOS)
RAM (sistem belleği)32 GB.
İşlemci nesli 13.nesil
Max ekran çözünürlüğü 1920 X 1080.
Optik sürücü yok.
Bluetooth özelliği var.
Ekran kartı hafızası 8 GB.
Maksimum işlemci hızı 5 GHz.
Dokunmatik ekran yok.
İşlemci tipi Intel Core i7.
SSD kapasitesi 1 TB.
HDMI var.
Ekran kartı bellek tipi GDDR6.
Ekran kartı tipi yüksek seviye harici ekran kartı.
eMMC kapasitesi yok.
RAM tipi DDR4.
Ekran kartı NVIDIA GeForce RTX 4060.
İşlemci cache24 MB cache.
Ekran panel tipiıps.
İşlemCI13700H.
Renksiyah.
Webcamvar.
Ekran boyutu17, 3 inç.
Hard disk kapasitesiyok.
Parmak izi okuyucuyok.
Ürün modelioyun bilgisayarları.
Klavyenumerik tuşlu aydınlatmalı.
Bellek HIZi3200 MHz.
Kart okuyucuvar.
USB 3.0yok
USB 2.01
Temel işlemci hızı2, 4 GHz.
HDD hızıyok.
Ekran yenileme HIZI144 Hz.
Paket içeriğinotebook.
Şarjlı kullanım süresi3 saat ve altı.
USB 3.22 adet.
Ekran özelliğifull HD.
USB 3.1yok
Ekran kartı işlemcisinvidia GeForce RTX.
Garanti tipiresmi distribütör garantili.
Kullanım amacıoyun ve eğlence.
10/100 ethernetvar.
Diğer.
Garanti süresi (ay)24
Yurt dışı satışyok.

Bu segmentte ve istediğimiz kullanım şekline bağlı olarak tavsiye edebileceğiniz F/P ürünleri nelerdir? Arkadaşlar? Önerdiğim ürün uygun mudur? Destekleriniz için teşekkürler.
Stok koduhbCV00004HP4l9.

Profilimden son mesaj yazdığım konuya bakarsanız yine aynı bütçelerde laptop önerileri var. Daha önce monster kullandım kasaları sorunlu biraz. Çok ısınıyordu işlemci. Oyun programlama ve yazılımla uğraşıyorum bende. Kodu test etmek için çalıştıra bastığımda 100 derecelere çıkıyordu işlemci ve pc kapanıyordu. Belki çözmüşlerdir ısınma sorunlarını ama o konuya bakarsanız daha iyi markalardan öneriler var.

Bütçe artarsa:

Artmazsa:

Çok iyi anladığımdan değil arkadaşlar ama gözlemlediğimde Monsterin teknik özellikleri daha iyi duruyor gibi önerdiğiniz seçeneklere göre. Örnek veriyorum 1TB SSD veya 32 GB ram (2x18). Neden monster yerine victus ve tuf a yöneliyoruz? Naçizane bildigim kadariyla da havalandırmasi da monstera göre daha zayıf. Tabii ki bu demek değil ki monster ısınmıyor. Asus modellerin de fanı ve kasasından kaynaklı çok tavsiye edildiğini duydum ancak 1tb yerine 512 görüyorum onu da. Bizi monsterdan uzaklastiran şey nedir, bilgilendirebilir misiniz?

Çok iyi anladığımdan değil arkadaşlar ama gözlemlediğimde Monsterin teknik özellikleri daha iyi duruyor gibi önerdiğiniz seçeneklere göre. Örnek veriyorum 1TB SSD veya 32 GB ram (2x18). Neden monster yerine victus ve tuf a yöneliyoruz? Naçizane bildigim kadariyla da havalandırmasi da monstera göre daha zayıf. Tabii ki bu demek değil ki monster ısınmıyor. Asus modellerin de fanı ve kasasından kaynaklı çok tavsiye edildiğini duydum ancak 1tb yerine 512 görüyorum onu da. Bizi monsterdan uzaklastiran şey nedir, bilgilendirebilir misiniz?
Monster senin gibileri RAM ve SSD ile avliyor zaten. Monster'dan uzaklastiran seyler kokten F/P cihazlari olmamasi zaten.

Monster senin gibileri RAM ve SSD ile avliyor zaten. Monster'dan uzaklastiran seyler kokten F/P cihazlari olmamasi zaten.

Tamam da sorun ne kardeşim onu soruyorum, bilgilendirmeye göre performansı daha yüksek daha uygun meblağ ile gözüküyor. Gösterilen performansi vermez ya da yitirebilir diyebilirsin ya da kronik sorunları çok, teknik servisi zayıf diyebilirsin. Net bir cevap alamıyorum, antipatik, ezbere gibi geliyor

Çok iyi anladığımdan değil arkadaşlar ama gözlemlediğimde Monster'in teknik özellikleri daha iyi duruyor gibi önerdiğiniz seçeneklere göre. Örnek veriyorum 1TB SSD veya 32 GB RAM (2x18). Neden Monster yerine Victus ve TUF'a yöneliyoruz? Naçizane bildigim kadariyla da havalandırmasi da monstera göre daha zayıf. Tabii ki bu demek değil ki Monster ısınmıyor. ASUS modellerin de fanı ve kasasından kaynaklı çok tavsiye edildiğini duydum ancak 1TB yerine 512 görüyorum onu da. Bizi Monster'dan uzaklastiran şey nedir, bilgilendirebilir misiniz?

Kısaca Monster olması diyebilirim. Şu ana kadar hiçbir Monster laptopumdan memnun kalmadım. Bataryası 1 2 yıla kalmadan şişti. İşlemci zaten 110 dereceyi bile gördü. Genel olarak markanın iyi olmadığını düşünüyorum. Özellik bakımından çoğu PC'den iyi ama. Deneyip görmek isterseniz sorunları buyurun. 280hz GameBooster Monitörün kalitesi gibi marka. Özellikler şişirilmiş kalite yerlerde.

Tamam da sorun ne kardeşim onu soruyorum
Mavi ekran, bip sesi, oyunlarda takilmalar, yaziliminda degisik sorunlar olmasi, anakart dandikligi, servis anakartin bozulunca yuklu miktar para koparmasi, dandiklik, F/P olamama, panelde sebepsiz bozulmalar, isinma sorunlari vb.
Diger markalarin yaninda tirt bu firma.

Geri
Yukarı