3800-4000 Telefon Tavsiyesi

pompacibasi

Kilopat
Yaklaşık 4000 lira civarında param var. Telefonda oyun oynayan birisi değilim. Beni 4 sene kadar idare edecek telefon arıyorum. Performansı yanında tasarımı da benim için çok önemli. Bataryası günü çıkarması lazım. Telefon ile gün içerisinde fazla haşır neşir olmam. Ekranın büyük olmasını istiyorum. Çentik furyasından etkilenmemiş olması gerek. Kamerası benim açısından önemi var. AMOLED ekran, hızlı şarj, su dayanıklılığı, ayrıca iPhone cihazlarda olduğu gibi tek tuş ile ses kısma, parmak izi sensörü benim için artı olan özellikler. Aklımda bir kaç model var, Galaxy Note 8 ile iPhone 7 Plus arasında karasız kaldım. Siz ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
S9 Plus, S9, P20, Note 8, S8 alabilirsin. Kalem kullanman şart değilse Note 8 yerine S9 Plus alman daha doğru.

Iphone tarafinda ise Iphone 7 3300 TL, 7 Plus modeli ise 4200-4300 TL. Iphone 7 alman daha doğru fiyat olarak Iphone 7 modelinin de 7 Plus modeline göre dezavantajlari batarya, ekran ve RAM.

S9 Plus, S9, P20, Note 8, S8 alabilirsin. Kalem kullanman şart değilse Note 8 yerine S9 Plus alman daha doğru.

Iphone tarafinda ise Iphone 7 3300 TL, 7 Plus modeli ise 4200-4300 TL. Iphone 7 alman daha doğru fiyat olarak Iphone 7 modelinin de 7 Plus modeline göre dezavantajlari batarya, ekran ve RAM.
Note 8 tasarımı daha hoş duruyor benim için. Aradaki fiyat farkını düşünmez isem. İşlemci kullanımları beni 4 sene yormayacak bir cihaz arıyorum. S9+ ile Note 8 arasında kaldım kalem kullanma alışkanlığım yok ama tasarım konusunda Note 8 biraz daha erkeksi duruyor. Tasarım için işlemci ve değişken diyafram değerinden kısmam sizce mantıklı mı ?

Note 8 modelinin de CPU ve GPU gücü yüksek o kadar süre gider. S9 modellerindeki 9810 modeli 8895 modeline göre tek ve çoklu çekirdekte çok güçlü bir işlemci. Çok fazla oyun oynayan biri değilsen bu kadar takmana gerek yok. Telefonu uzun yillar kullanacaksan ve güncelleme takintin varsa Iphone modellerine de yönebilirsin. Android tarafinda güncelleme ömrü 2 yil ile sınırlı maalesef. Google güncellemeler ile de çağ anlatmıyor o da ayrı bir konu.

Note 8 modelinin de CPU ve GPU gücü yüksek o kadar süre gider. S9 modellerindeki 9810 modeli 8895 modeline göre tek ve çoklu çekirdekte çok güçlü bir işlemci. Çok fazla oyun oynayan biri değilsen bu kadar takmana gerek yok. Telefonu uzun yillar kullanacaksan ve güncelleme takintin varsa Iphone modellerine de yönebilirsin. Android tarafinda güncelleme ömrü 2 yil ile sınırlı maalesef. Google güncellemeler ile de çağ anlatmıyor o da ayrı bir konu.
Güncelleme gram umrumda değil özellikle planlı eskitmeyi bildiğim için. Oyun hiç oynamam. Sadece sosyal medya, kamera. Günlük işlerde de 4 sene boyunca kasma yapmasını istemiyorum.
Ekran Alıntısı.PNG

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,6 KB · Görüntüleme: 54

Geri
Yukarı