3800XT vs. 5600X

AlienaPanthera

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle mutlu yıllar dilerim, umarım her şey gönlünüzce olur.
Yayın için PC topluyorum, çok muhtemel 3070 kullanıyor olacağım. Kafamı kurcalayan kısmı ise şu, 3800XT ile 5600X arasında kalıyorum. Oyun oyarken yayın açacağım için çoklu çekirdek mi önemlidir, yeni nesil olması mı yeterlidir, artıları eksileri vs. ne olur, hangisini önerirsiniz? Teşekkürler.

Oynayacağın oyunlar çok ağır ise GPU'dan vermelisin yayını.CPU'dan verirsen biraz yorarsın sistemi.

Şahsen 5600x alırdım, yanına RTX ekran kartı çekip yayını ekran kartından verirdim. Ryzen 5600x oyun performansı için daha mantıklı bence.

Selamlar efenim. Öncelikle mutlu yıllar dilerim, umarım her şey gönlünüzce olur.

Teşekkürler.

Yayın için PC topluyorum, çok muhtemel 3070 kullanıyor olacağım. Kafamı kurcalayan kısmı ise şu, 3800XT ile 5600X arasında kalıyorum. Oyun oyarken yayın açacağım için çoklu çekirdek mi önemlidir, yeni nesil olması mı yeterlidir, artıları eksileri vs. ne olur, hangisini önerirsiniz? Teşekkürler.

5600X daha iyi olur. Çoklu çekirdek önemli ama 5600X, 3800XT'den çok daha performanslı.

Hocam şahsen 3800XT alırdım. 5600X daha iyi ama render işlerinde 3800XT daha iyi.
Eğer iyi bir soğutmanız yoksa 3800XT almayın zaten.

Hocam şahsen 3800XT alırdım. 5600X daha iyi ama render işlerinde 3800XT daha iyi.
Eğer iyi bir soğutmanız yoksa 3800XT almayın zaten.
Katılıyorum ama bu önceki mesajımda dediğim gibi oynadığı oyuna bağlı,ağır oyun oynuyorsa yayın için o CPU az gelebilir.GPU encoder seçmek bu aralar orta segmentte daha iyi gibi.

Öncelikle mutlu yıllar dilerim, umarım her şey gönlünüzce olur.

3800XT düşünmeyin. 10700KF veya 5600X alınır bu piyasada. Yayın render ağırlıklı olacaksa 10700KF alın. Yoksa 5600X alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı