380TL Hava Soğutma Tavsiyesi

itsvictory

Kilopat
Daha fazla  
Hava ile soğutmak için (MSI Core Frozr XL Gaming İşlemci Soğutucusu) soğutmayı kullanmamı önerir misiniz? (Fiyatı: 380TL)

Hava veya sıvı soğutma olarak önerileriniz nelerdir?

Şimdilik İ3 Kabylake işlemci var oyunlarda 65 dereceyi buluyor. İ7 7700K almayı düşünüyorum. Soğutmayı da ona göre almak istiyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kasa ile ilgili bir bilgi bulamadım. RAM modelinizi tam belirtir misiniz? Sığarsa NH-U14S öneririm.
Sisteminizi belirtin.
upload_2018-3-11_16-26-23.png

Sisteminizi belirtin.

MSI H110M GAMİNG,
İNTEL İ3 KABYLAKE 7100,
MSI NVİDİA GTX 1050Tİ GAMİNG X 4GB,
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD,
2*8GB CORSAİR DDR4 2400MHZ CL14,
XİGMATEK FRONTLİNER EN8774,
450W HİGHPOWER,
LOGITECH MK345 KABLOSUZ KLAVYE MOUSE SET,
LG 29" 29UM68 ULTRA WIDE IPS MONİTÖR

Alternatif bir öneri yapayım: sizin yerinizde olsam, işlemci ve anakartı satıp, İ5 8600K ve Z370 bir anakart alırdım.

İşlemci ve anakartı satmayı düşünüyorum ama satamadım bi türlü. Dediğinize katılıyorum. Teşekkür ederim.

Sıvı soğutma düşünürseniz, o bütçede en şık ve F/P olarak şu olacaktır:
Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB İşlemci Sıvı Soğutucu MLW-D24M-A20PC-R1 - Nanokatalog

Sıvı soğutmayı da düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Elindeki anakarta 7700K almanı tavsiye etmem. TDP'si düşük 7700 alıp 200 TL'lik F/P bir hava soğutucu tercih edebilirsin.

Anakart, işlemci ve powersupplyi değiştirmeyi düşünüyorum.

Sıvı soğutma düşünürseniz, o bütçede en şık ve F/P olarak şu olacaktır:
Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB İşlemci Sıvı Soğutucu MLW-D24M-A20PC-R1 - Nanokatalog

Nanokatalogtan hiç alışveriş yapmadım. Fiyat olarak en uygun yer orası gözüküyor. O siteden hiç alışveriş yaptınız mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı